На Буковині за парти сіли 115 тисяч учнів


У школах Чернівців навчається майже 45 тисяч учнів. Однак цього року кількість школярів в обласному центрі скоротилася на 3 тисячі дітей, що спричинило ліквідацію 106 класів. Водночас у місті значно зросла кількість дошкільнят – дошкільні заклади відвідують 7,8 тисячі дітей або 72% від усієї кількості дошкільнят міста. Потреба у дошкільній освіті в обласному центрі значно вища – в окремих дитсадках на 100 місць припадає 126 вихованців. В дошкільних установах Чернівців не вистачає музичних керівників та медсестер, а у школах – всі вакансії заповнені. У зв’язку з цим, міське управління освіти розробляє механізм запровадження набору вчителів у міські школи виключно на конкурсній та контрактній основах.
З 42600 учнів молодших класів в області гарячим харчуванням в цьому році буде охоплено майже 99%. Середня вартість обіду, передбачена місцевими бюджетами, у межах 2,4 грн. У Чернівцях на харчування дітей пільгових категорій виділяють 6 гривень, а от на гарячі сніданки молодшим школярам – 2 грн.
На Буковині 29 тисяч дітей дошкільного та шкільного віку мають певні психічні та фізичні відхилення. У чотирьох спеціальних та чотирьох допоміжних школах-інтернатах області навчаються 1420 таких дітей. Найчастіше спостерігається порушення мовлення (381 дитина), розумова відсталість (348 дітей), розлади психічного розвитку (274 дитини). Зростає відсоток дітей з неврологічними захворюваннями. Якщо у 2002-2003 навчальному році таких дітей було 32, то торік – вже 104.
Через відсутність в області спецшколи-інтернату для дітей з порушенням опорно-рухового апарату виникла необхідність відкрити спецклас для дітей цієї категорії при одній із ЗОШ Чернівців.
В області є 50 дітей-інвалідів, які не можуть засвоїти навчальну програму в межах держстандарту освіти. Для них планують створити навчально-реабілітаційний центр на базі Хотинської спеціальної школи-інтернату №1.Bookmark and Share