“Європейська інтеграція України: роль молоді”


Представники ФМЛУ взяли участь у круглому столі “Європейська інтеграція України: роль молоді”

12 червня ц.р. представники Форуму молодих лідерів України взяли участь у круглому столі на тему «Європейська інтеграція України: роль молоді», організованого Європейською Асоціацією Українців (Брюссель) та Мережею молодіжних видань «А5» (Одеса-Київ).

Метою круглого столу було напрацювання конкретних ідей та шляхів, якими молодіжні організації України можуть посилити євроінтеграційні процеси України. Основним пріоритетом організатори задекларували якість дискусії під час круглого столу та високий рівень ідей. В живій дискусії вдалося розглянути питання відповідності молодіжної політики України євроінтеграційним викликам, стан замученості молоді до міжнародних процесів, проблему розвитку молодіжного туризму, реформування освіти на відповідність європейським стандартам, а також значний час було приділено винайденню шляхів участі української молоді в розвитку міжнародної співпраці України.

За підсумками круглого столу було прийнято резолюцію, зміст якої буде донесений до органів влади і молодіжних організацій України та ЄС.

Учасники круглого столу вирішили за доцільне ініціювати декілька конструктивних проектів. Зокрема, схвально оцінили ідею організаторів круглого столу щодо створення для європейських громадських організацій єдиного інформаційно-ресурсного порталу іноземними мовами, який би містив інформацію про українські молодіжні організації, їх діяльність та досягнення. Жваво була обговорена і знайшла свою підтримку ідея утворення в Україні міжнародного молодіжного центру європейського зразку. Вже найближчим часом за підсумками круглого столу буде ініційоване створення при Кабінеті Міністрів України громадської ради з питань європейської інтеграції. Також була визнана актуальною ідея розробки політики України, спрямованої на закордонних молодих Українців, які проживають на території Європейського Союзу.

Учасниками круглого столу стали активні молодіжні лідери, які ефективно працюють над зміцненням міжнародних контактів України, представники наукових кіл, які опікуються молодіжними та євроінтераційними питаннями.

Необхідно також відзначити, що круглий стіл організовано в широкому партнерстві з 15 впливовими молодіжними громадськими організаціями України, яким – щира подяка від Організаторів.Резолюція круглого столу “Європейська інтеграція України: роль молоді”
Пропонуємо Вашій увазі Резолюцію круглого столу "Європейська інтеграція України: роль молоді", який відбувся в Києві 12 червня. Резолюція містить основні пропозиції щодо участі молоді в євроінтеграційному процесі, які були обговорені та підтримані учасниками круглого столу.

Р Е З ОЛ Ю Ц І Я
Круглого столу
«Європейська інтеграція України: роль молоді»

Київ, 12 червня 2008 року

Ми, учасники круглого столу, присвяченого проблемам європейської інтеграції України, обговоривши перспективи і шляхи участі молоді в цьому стратегічному процесі, заслухавши представників українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, експертів та спеціалістів з питань молодіжної політики та європейської інтеграції, дійшли наступних висновків:

1. Європейська інтеграція є головним вектором стратегії розвитку України, який, без заперечення, є визначальним для майбутнього української молоді. Саме тому молодь проявляє особливий інтерес до євроінтеграційних питань та здійснює активну діяльність і реалізує велику кількість проектів, спрямованих на інформування і залучення населення до «розбудови Європи» в Україні.

2. Питання європейської інтеграції України та вступу нашої Батьківщини до Європейського Союзу є концептуально різними, тому потребують різних підходів та різної стратегії. На жаль, українські політики часто плутають ці поняття та пов’язують європейське просування України виключно з прийомом в члени ЄС. Європейська інтеграція передбачає великий комплекс позитивних перетворень та реформ за європейським зразком, які мають бути проведені в Україні безвідносно того, чи приймуть Україну до ЄС, чи ні.

3. Молодь України є активним рушієм євроінтеграційного процесу, однак часто проєвропейська діяльність української молоді залишається непоміченою суспільством та політикумом. Залучення молоді до реалізації державної євроінтеграційної політики вивільнить великий молодіжний потенціал та прискорить трансформаційні процеси в Україні.

4. Необхідно не забувати й про українську молодь, яка тимчасово або постійно проживає в Європейському Союзі. Закордонні молоді українці є носіями європейських стандартів життя, тому можуть надати неабияку соціальну та політичну підтримку Україні.

З огляду на ці висновки, ми вважаємо за доцільне пропонувати:

1. Для досягнення значних результатів української молоді в євроінтеграційній сфері – визнати пріоритетним розвиток координації та інформаційного обміну серед проєвропейських молодіжних організацій. Також необхідна активізація міжнародних контактів та співпраці українських молодіжних організацій з європейськими партнерами. З метою залучення української молоді до європейського молодіжного руху необхідно створити єдиний інформаційно-ресурсний портал іноземними мовами, який би містив інформацію про українські молодіжні організації, їх діяльність та досягнення. Ця веб-сторінка допоможе європейським організаціям в пошуку українських партнерів та засвідчить наявність в Україні проевропейського молодіжного руху.

2. Здійснення державної євроінтеграційної політики України необхідно проводити в активному партнерстві з молодіжними організаціями. Існує потреба активно залучити проевропейські молодіжні організації до реалізації Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки. Доцільно ініціювати створення при Кабінеті Міністрів України громадської ради з питань євроінтеграції з виокремленим молодіжним сектором.

3. Необхідно звернути особливу увагу на розвиток інфраструктури для молоді в Україні, зокрема влада може сприяти цьому процесу шляхом створення в Україні міжнародного молодіжного центру європейського зразку, таких, наприклад, як в Страсбурзі та Будапешті.

4. Потрібно розробити політику України, спрямовану на закордонних молодих Українців, які проживають на території Європейського Союзу. Доцільно сприяти відновленню та посиленню їхніх зв’язків з Україною і, водночас, їхньому активному залученню до популяризації України в Європейському Союзі. Українське суспільство має підтримувати розвиток українських міжнародних молодіжних рухів та реалізацію проектів.


Bookmark and Share