Керівники «Фундація Регіональних Ініціатив» на Дні України в Німецькому Парламенті та зустрічах з третім сектором Німеччини


Цього року в основному говорили про Європейську політику сусідства, стосунки з Україною і Європейським Союзом, реформування соціальних систем в Європі, необхідність більшого впровадження енергозберігаючих технологій в Україні, нову посилену угоду між Україною та ЄС. Можна відзначити, що більше концентрувалися саме на внутрішніх питаннях України, які вона має вирішити.

Людмила Денісова, міністр праці та соціальної політики України коротко виклала інформацію про кількість медичних центрів, про роботу з людьми з обмеженими фізичними можливостями, вирішення соціальних проблем, співпрацю з профспілками, тощо. На що прозвучало запитання-репліка від слухачів з залу: «В Україні є потенціал! Варто використовувати фінансову спроможність багатих особистостей для вирішення соціальних проблем!!!»
Більшість німецьких дипломатів повторювались і заявляли про необхідність Українського Уряду бути дієздатним впроваджувати реформи. Саме від цього багато в чому залежить європейська і євроатлантична інтеграція України – саме на подоланні, вирішенні внутрішніх проблем України.

Водночас необхідно вести конструктивний і безперервний діалог з ЄС щодо нової поглибленої угоди з Україною на наступні 10 років. Саме від цієї угоди і залежить, чи буде там прописана перспектива членства України в ЄС на найближчі 10 років, або хоча б перспектива кандидатського статусу. В той же час Європейські дипломати, ті які скептично дивляться на євро перспективи для України, вже починають спекулювати на тому, що ніби провал референдуму в Ірландіі тепер надовго відтягне питання європерспектив для України. З іншого боку зазначу, що, наприклад, якби посилена угода Україна–ЄС на 10 років закріпила б перспективи кандидатського статусу або членства, цим би згодом почали користуватися держслужбовці і депутати обласних рівнів, проголошуючи в своїх промовах, що вже все добре і ми вже наближаємось до ЄС. При цьому не проводячи кампаній інформування і виділення коштів на відповідні напрямки на рівні області.

Тому, питання складне, і потребує тривалого діалогу і конкретних дій. Саме переговори по новій поглиблені угоді ЄС – Україна від нашої держави очолює Констянтин Єлисєєв - Заступник Міністра закордонних справ України. В своїй промові в Бундестазі пан Єлисєєв емоційно заявив, що Україна мусить належати до спілки європейських та євроатлантичних структур, що в новій посиленій угоді мусить бути закріплене членство України в ЄС, Україна та ЄС мусять бачити кінцеву точку в своїй подорожі, ЄС – мильна бульбашка, що відокремилась від решти європейців.
Одразу стало помітно, що для виступу в Німеччині, Єлисєєв був готовий показати рішучість і надати зрозуміти німцям, що не треба блокувати План Дій Членства в НАТО для України та навпаки сприяти нашій державі в цьому. Словом, робота дипломата в цьому і є! А щодо інтеграції України до НАТО, то німці ведуть себе досить дивно, намагаючись уникати розмови по цій темі, так я вони вміють блокувати ПДЧ на Самміті, як це було в Бухаресті навесні 2008-го.

Висловлювання представника ХДС Німеччини Гунтера Крихбаума – не плутати «яблука з грушами», де він мав на увазі ЄС і НАТО чомусь не знайшли продовження. Незрозуміло чому. Адже, вже багато років весь дипломатичний корпус Європейського Союзу говорить і висловлюється, що ніхто не розуміє стремління України бути в ЄС, попередньо не досягнувши стандартів безпеки та якості життя країн членів-НАТО. І ніяке членство в ЄС не світить Україні, якщо ми не будемо в змозі провести ЄВРО-2012 – про це обережно говорять німецькі дипломати, заявляючи, що увага до України в найближчий час буде більшою в контексті підготовки країни до Євро-2012.
На жаль, про молодіжну політику України майже не говорили. Зате, голос громадських організацій був почутий і не один раз. Водночас, було б значно краще, якби експерти з числа лідерів великих дієвих громадських організацій, наступного року були основними спікерами від української сторони, а не народні депутати, які по своїй українській звичці пропускають там на заході інколи цілі блоки питань обговорення, перебуваючи на каві з іншими чи відпочиваючи.

Українські депутати та міністри більш відкрито себе поводять за кордоном по відношенню до українських учасників і їх поведінка трохи відрізняється від тієї, яку зазвичай ми бачимо в Україні. А от промови, так це українці вміють! Але на жаль видно так, що вміють говорити про все і водночас ні про що. Часами. А часами дуже конструктивно і емоційно, що потрібно! Ще більшість присутніх наших народних обранців чомусь читали тексти своїх промов, а німецькі дипломати говорять вільно нікуди не озираючись. Складається враження, що німці абсолютно вільно володіють питаннями і проблемами, що називається, в корні питань.

Такі заходи повинні бути не тільки в Німеччині, а й по всій Європі, бо вони підвищують авторитет України та привертають увагу європейського бомонду та дипломатичного корпусу до країни. Налагоджуються нові контакти, йдуть активні дискусії і в кулуарах теж. І в ЄС часто в кулуарах вирішуються деякі питання, але все ж більшість питань за принципом прозорості. І Україні треба йти до цього! Терпляче, ставлячи короткотермінові та глобальні цілі і працювати над їх досягненням!

Більш практичного змісту з вихідними результатами, візит українських лідерів неурядових організацій набув під час відвідування фонду ім. Роберта Боша та індивідуальних зустрічей з громадськими організаціями, про що повідомляємо окремо.

ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив» висловлює подяку за організацію поїздки фонду Роберта Боша та фонду «Open Ukraine», останній з яких днями святкує свій День народження! То ж приймате колеги з "Open Ukraine" і від нас найщиріші вітання ! :)

В’ячеслав Гусєв,
Голова ХОМО «Фундація Регіональних Ініціатив»

Диплом бизнес план открытия кофейни newrestaurant.ru.

Bookmark and Share