Україна – єдина країна, яка не має програми розвитку освіти


Він поінформував, що Комітет з питань науки і освіти у березні цього року прийняв рішення, в якому рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект Постанови про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості. Члени Комітету переконані, що прийняття зазначеної постанови забезпечить рівні можливості для здобуття середньої освіти громадянами України, а також унеможливить негативні соціально-економічні наслідки для села.
Зокрема зазначалось, що 9 липня на засіданні Комітету будуть звітувати представники Сумської обласної державної адміністрації та управління освіти і науки про виконання рішення Комітету «Про роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Сумської області щодо виконання Законів України «Про освіту», яке було прийняте одноголосно в квітні цього року. Більш того, на наступному тижні в район приїде Комісія Верховної Ради України на чолі з заступником Міністра освіти і науки України, яка докорінно вивчить питання доцільності скорочення шкіл в районі.
Полохало, також, поінформував, що 18 червня відбулись слухання в Комітеті, на яких обговорювався проект нової редакції Закону України “Про вищу освіту”. Комітет спільно з Міністерством освіти і науки України розробили проект Закону, який має першочергове значення для адаптації системи української вищої школи до європейських стандартів.
Голова Комітету висловив сподівання, що у вересні буде прийнято базовий Закон «Про вищу освіту», оскільки чинний Закон не в повній мірі відповідає змінам у структурі економіки, суспільно-політичних відносинах, державному управлінні і виявився у багатьох випадках відірваним від реальних потреб суспільства. Більш того, “Україна – єдина країна, яка не має програми розвитку освіти” – зазначив народний депутат.

Спеціаліст першої категорії
секретаріату Комітету Верховної Ради України
з питань науки і освіти
Бродзянська АнастасіяBookmark and Share