Львівська група випускників Програми ім. Лейна Кірклянда обурена діями Консульства Польщі


Ми, випусники відомої у Польщі та країнах Східної Європи та Кавказу стипендіальної Програми наукового стажування ім. Лейна Кірклянда, що діє при польсько-американській комісії Фулбрайта (Варшава, РП) і фінансується польсько-американською фундацією Свободи (Варшава, РП), засновниками котрої є світового масштабу лідери у політичній, громадській та науковій діяльності,

ЗАЯВЛЯЄМО про свою незгоду щодо відмови у наданні віз нашим колегам-кіркляндистам і ПРОТЕСТУЄМО проти зневажливого ставлення та непрофесійних дій працівників Консульства Республіки Польща у Львові під час оформлення та видачі віз для львівської групи випускників програми ім. Лейна Кірклянда та ВИМАГАЄМО службового розслідування з цього приводу.

Завтра з 27.06 по 29.06 цього року у Варшаві (РП) відбуватиметься Третя міжнародна конференція випускників програми ім. Лейна Кірклянда, на яку одержали запрошення також і львівські випускники-кіркляндисти, котрі є молодими викладачами, науковцями, бізнесменами.

Організатори конференції заздалегідь повідомили нас, що із Посольством Польщі в Києві вже все узгоджено щодо оформлення віз і, що польське консульство у Львові попереджене та вже одержало факс із переліком прізвищ львівської групи випускників Програми ім. Лейна Кірклянда, котрим мали б терміново оформити візи у Львові. Була названа дата та година подання документів на оформлення візи, отже потрібно було лише прийти

10 червня між 8.00 та 9.00 та подати документи від львівської групи випускників-кіркляндистів.

Проблеми почалися того ж дня – 10.06.2008 р. о пів на дев’яту ранку біля входу у консульсьво РП. На наше запитання, чи може уповноважений від львівської групи кіркляндистів здати документи на оформлення віз, працівник консульства роздратовано відповів, що не має жодного поняття, хто ми такі. Хоча перед тим польське консульство у Львові одержало від посольства РП в Києві перелік призвищ 14-ти запрошених осіб та прізвище уповноваженого від групи представника.

В результаті витрачених нервів і тривалих стоянь на спекотливому сонці під консулятом з одного боку, а також дзвінків із Варшави до Києва та Львова, уповноважений представник львівської групи кіркляндистів під полудень таки добрався до завітного віконечка, щоб подати документи. Проте цим поневіряння не завершилися. Трьом особам із групи було відмовлено у подані документів, а саме: двом науковцям у підозрі фальшивих паспортів (до цього вони рік були у Польщі у межах Програми ім. Л. Кірклянда), та одному професору тільки через те, що він наклеїв в анкеті фото, де виглядав в окулярах (хоча перед цим цей професор побував у Фінляндії з цим самим злополучним фото у «шенгенській» візі).

Решту одинадцяти кіркляндистам було виписано відповідні картки на 24 червня – дату одержання паспортів із одноразовими шенген-візами. Просимо звернути увагу на тривалість оформлення віз для пільгової категорії громадян відповідно до Угоди між ЄС і Україною про спрощений візовий режим. Жодним чином не було зазначено на цих картках о котрій годині приходити 24.06, щоб одержати візи на групу. Хоча такі запитання задавалися уповноваженим групи, відповіді так і не пролунало. Очевидно, працівнику, котрий приймав документи, було важко відповісти. На сайті консульства (візовий відділ) подано інформацію про видачу паспортів із візами з 11.00. по 19.00.

24 червня (вівторок) о 11.00 під стінами консульства РП від охорони дізналися, що візи видаються з 16.00 і, відповідно до наших карток, ми маємо заходити до «брамки» для юридичних осіб, оскільки у нас була ще й загальна картка на групу під назвою «університет». О 16.00 у віконечку консульський працівник повідомила нам, що візи ще не готові (не встигли за 14 днів провести необхідні процедури із вклеюванням у паспорти). Запропонували прийти наступного дня (25.06), на що уповноважений групи не погодився, мотивуючи зайнятістю викладачів львівських вузів, котрі представляють львівську групу випускників Програми ім. Л. Кірклянда. Тоді нам запропонували прийти увечері того ж дня о 19.00.

На жаль, о 19.00 вручення віз перенесли на 20.00. А далі почався повний візовий абсурд – працівники консульства вже забули про існування під їх стінами прошаків-кіркляндистів, як і про відповідні процедури оформлення віз науковцям, журналістам, представникам культури та місцевого самоврядування тощо і руками міліціонерів «відмахнули» їх у самих «хвіст» довгої черги фізичних осіб та креативних працівників турфірм.

Ура! Візи вдалося отримати за 5 хвилин до закриття польського консульства – о 21 год. 55 хв. Хоча порядковий номер картки групи був «07» , а візи ми мали одержати все ж таки о 16.00.

Фактично, українсько-польске культурне, наукове, громадське єднання, через свідоме ігнорування з боку польських консульств, втрачає своїх прихильників в Україні, а значить і купу грошей, що виділяється, наприклад, тим же МЗС Польщі у вигляді грантів польським громадським організаціям для співпраці із українським науковим, громадським, культурним і іншими неприбутковими секторами.

Зазначений інцидент не є поодиноким, а радше являє собою вже негативний системний характер у діяльності польських консульств та відображає систему «блатів» в одержані віз. Наш протест має на меті привернути увагу української та польської громадськості до даної проблеми.

Львівська група випускників стипендіальної Програми наукового стажування ім. Лейна Кірклянда, котрі запрошені на Третю міжнародну конференція випускників програми ім. Лейна Кірклянда

1. Ірина Андріїв
2. Надія Чуба
3. Ростислав Дацків
4. Наталія Горін
5. Юрій Губені
6. Олександр Лавринович
7. Роман Полійчук
8. Олег Рісний
9. Олег Жовтанецький
10. Назарій Зінько
11. Дмитро Різник
12. Олеся Щерба
13. Любов Шеремет

Інформація про стипендіальну Програму наукового стажування ім. Лейна Кірклянда:
http://www.programkirklanda.engo.pl/


Bookmark and Share