“ВЕЛОКВЕСТ-2008” пройшов в Ужгороді!


29 червня у День молоді в Ужгороді “Фундація Регіональних Ініціатив” провела змагання з велоквесту. Це вже третій велоквест, який Ужгородська ФРІ проводить у рамках свого традиційного молодіжного фестивалю “BE FREE. Будь вільним!”.

Цьогоріч у велоквесті взяли участь команди “Без гальм”, “Радіатори купляємо!” та “НЕ зібрані”. Переможець минулих років – команда “радіаторів” цього разу поступилася першістю новачкам “Без гальм”. Про напруженість боротьби свідчить різниця у заліковому часі проходження командами маршруту – всього 2 хвилини!

Велоквест-2008 мав свої цікаві особливості. Так, цього року ФРІ вирішила зробити цей захід не лише розважальним та пригодницьким, але й додати елемент навчання та пізнання цікавого. На точках маршруту (який, до слова, цьогоріч був довшим, ніж під час попередніх квестів, і складався з 16 точок, на проходження яких кожній з команд знадобилося близько 3,5 годин) команди мали змогу прослухати кілька найцікавіших фактів з історії міста Ужгорода, архітектурного чи історичного об’єкту, який був на маршруті квестерів. Якість “оперативної пам’яті” учасників команд перевірялася уже не наступній точці, коли їм потрібно було відповісти на певне “історичне питання” щодо об’єкту, про який їм розповідали перед тим!  (Звичайно ж ФРІ сподівається, що хоча б частина отриманих квестерами знаннь відклалися не лише у “оперативній”, а й у довготривалій пам’яті учасників, і історія Ужгорода стала для них ближчою! ).

Отож, учасники команд, окрім того, що пізнавали глибини історії міста, та відповідали на історичні питання, ще й “розважалися”: виявляли своє ораторське мистецтво, декламуючи поезії на площі Пушкіна, самі складали вірші зі словом “дружба” біля одноіменного готелю, водили хороводи біля психдиспансеру , відтворювали олімпійські види спорту у парку за ОДА, займалися образотворчим мистецтвом біля пам’ятника зачинателям знаменитого закарпатського живопису Бокшаю та Ерделі; дізнавалися, о котрій потяг Ужгород-Київ прибуває на станцію Жмеринка на залізничному вокзалі, змушували посміхатися перехожих біля будівлі товариства “Просвіта”, підвозили на рамах ужгородських красунь до будівлі хімічного факультету УжНУ (колишньої Королівської католицької гімназії ім. Графів Другетів); відповідали на питання про те, скільки мостів через річку Уж можна нарахувати в Ужгороді та перелічували усі Ужгородські набережні тощо...

Усе це їх “змушували” виконувати водночас строгі, веселі і справедливі “наші люди на точках” (як ми між собою називали один одного ). Від імені усієї Ужгородської “Фундації” ВИСЛОВЛЮЄМО ВЕЛИЧЕЗНУ ПОДЯКУ УСІМ ЦИМ КЛАСНИМ ХЛОПЦЯМ І ДІВЧАТАМ, ЯКІ ДОПОМАГАЛИ НАМ У ПРОВЕДЕННІ ЗМАГАННЯ! БЕЗ ВАС БИ НІЧОГО НЕ БУЛО!  Отож, велике спасибі Яні Сидор, Олександрові Коробкові, Андрієві Гаврику, Олесі Даньо, Саші Мар’їну, Олегу Репецькому, Денисові Ману, Олександрові Дакалу, Сашкові Гріцу, красивій дівчинці Маші, Віці Агур’євій та двом чудовим хлопчикам – Владіку та Вові, а також Кирилу Воротинцеву, як основному організатору та Борисові Чернявському – завдяки якому ви ще й маєте можливість БАЧИТИ чудові, яскраві фото з квесту!

Урочистостям та нагородженням передував “розбір польотів”, обговорення точок, завдань, під час якого команди висловлювали свої зауваження, побажання, а іноді й компліменти організаторам!  Дуже приємно, що учасникам сподобалась ідея “історичного” наповнення велоквесту. Велоквест як дуже динамічний, цікавий для молоді проект ФРІ живе і претендує на розвиток! Адже брати участь у цьому заході захоплююче не лише у якості гравця, але й у ролі організатора. Наступний велоквест запланований вже на кінець цього літа. Сподіваємось на більшу кількість команд, учасників (особливо на тих, хто тепер поїхав на велопробіг під Говерлу )!
Ну і нарешті склади команд:

“БЕЗ ГАЛЬМ”:

Костинський Валерій (капітан)

Митровцій Діана

Герц Сергій

Шлезінгер Артем

“РАДІАТОРИ КУПЛЯЄМО!”

Готліб Антон

Грицак Юрій

Шевченко Ігор

Свєчніков Петро

Ярема Василь

“НЕ ЗІБРАНІ”

Гаврилюк Ігор (капітан)

Лугош Віталій

Улиганець Мар’яна

Коник Тарас

ВИ УСІ МОЛОДЦІ! До зустрічі на наступних велоквестах!
Bookmark and Share