ФРІ звернулася до Генпрокуратури щодо діянь МОН


Сьогодні, 3 липня, представники Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» зареєстрували звернення до Генерального прокурора України Олександра Медведька, у якому висловили прохання вжити заходів прокурорського реагування у зв’язку з порушеннями норм чинного законодавства Міністерством освіти і науки України (МОН).

На думку авторів звернення, наказ №514 «Про забезпечення функціонування інформаційної системи Конкурс» від 11.06.2008 суперечить статті 32 Конституції України, а також провокує ректорів вищих навчальних закладів та їх підлеглих чинити діяння, які підпадають під дію статті 182 Кримінального кодексу України ("незаконне збирання, зберігання, використання або ж поширення конфіденційної інформації").

Дослівно пункт 3.3 наказу МОН зобов’язує ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації "у тижневий строк після прийому заяв на вступ до вищого навчального закладу подати до Міністерства освіти і науки України на компакт-диску копію бази даних, створену під час прийому заяв вступників, окремо на денну і заочну форми навчання." Таке формулювання, на думку фундаторів, суперечить Основному Закону, оскільки стаття 32 не допускає збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її на те згоди.

Представники «Фундації регіональних ініціатив» також стверджують, що ініційований наказом збір конфіденційної інформації вже розпочато.

Докладніше про наказ МОН №514 читайте у статті "Абітурієнти під прицілом Великого Брата. Міністр штовхає ректорів на злочин" ( http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2270 ).Bookmark and Share