"Помічник Голови Комітету Верховної Ради України"


Основною метою Програми є сприяння структурному змiцненню та демократичному розвитку єдиного законодавчого органу України через залучення до роботи у Верховнiй Радi України молодих, енергiйних i високоосвiчених фахiвцiв, якi протягом дев'яти місяців проходять стажування в секретарiатах Комiтетiв та управлiнь Апарату Верховної Ради України.

Програма "Помiчник Голови Комiтету Верховної Ради України" здiйснює свою дiяльнiсть, керуючись принципами демократiї та верховенства права, прозоростi та чесностi, полiтичної незааганжованостi, вiдповiдальностi перед учасниками Програми та її партнерами.


Програма передбачає такі форми стажування:1) "Повний робочий день" – розрахована як на тих, хто проживає поза межами Києва так і на мешканців столиці. Інтерни повного робочого дня працюють з 9.00 до 18.00 як працівники секретаріатів комітетів Верховної Ради України, тому студентам і аспірантам рекомендується перейти на навчання за індивідуальним графіком. Інтерни щомісяця отримують стипендію.

УВАГА: Фінансові умови підтримки інтернів будуть повідомлені пізніше. На жаль, у Програми сприяння Парламенту України університету Індіани (ПСП) поступово зменшуються можливості надалі підтримувати цю надзвичайно успішну Програму стажування на попередньому рівні. Зараз Програма сприяння Парламенту шукає українського донора для підтримки Програми парламентського стажування.

Якщо учасники Програми проживають поза межами Києва і продовжують навчання, вони мають право від'їжджати для складання іспитів зимової та літньої сесій не більше 2 разів на рік (по 2 тижні). В 2007-2008 рр. стажування деякі інтерни з інших міст були забезпечені гуртожитками, але сплачували за них самостійно. Питання вирішення забезпечення інтернів гуртожитками буде вирішуватися Верховною Радою і буде повідомлено додатково.

Будь-яка інша діяльність (окрім навчання), не пов'язана з участю у Програмі, у тому числі професійна, не допускається.

2) "Неповний робочий день" – розрахована на мешканців Києва або інших міст, які навчаються у Києві. Інтерни працюють по 4 години в робочі дні і отримують відповідну стипендію. Допомога на оплату житла не надається. Учасники Програми не мають права бути відсутніми на стажуванні під час складання сесійних іспитів.

3) "Волонтери" – розрахована на бажаючих працювати в єдиному законодавчому органі України певну кількість годин на тиждень безоплатно.Відбір здійснюється на конкурсній основі у два тури:Перший тур - це конкурс анкет (останній термін їх надходження – 15 липня 2008 року). Кожна анкета кодується і розглядається трьома експертами відповідно до затверджених ПСП та ВР критеріїв відбору за анкетами. Критерії розміщенні на веб сторінці Програми інтернів. Відбір півфіналістів здійснюється відповідно до рейтингу. Тільки після цього анкети розкодовуються і конкурсантам повідомляються результати.

Другий тур – індивідуальна співбесіда з відібраними кандидатами та (факультативно) перевірка рівня володіння іноземними мовами (орієнтовно середина вересня 2008 року). Відбір на співбесіду та остаточний відбір учасників Програми здійснюється Відбірковою комісією, до складу якої входять працівники Програми сприяння Парламенту України та апарату Верховної Ради України. Комісія створюється відповідно до Розпорядження Керівника апарату Верховної Ради України. Комісія приймає рішення колегіально, відповідно до заявок комітетів.

Рішення Відбіркової Комісії остаточне, пояснення рішень не надаються. Координатори Програми не приймають та не розглядають скарги та апеляції щодо результатів конкурсного відбору, не вступають в листування та не пояснюють причин відхилення документів, поданих на конкурс.

Тривалість Програми (орієнтовно) – 20 жовтня 2008 року – 15 липня 2009 року.Кандидат на участь у Програмі повинен відповідати таким вимогам:

· бути громадянином України і вільно володіти українською мовою;

· мати принаймні незакінчену вищу освіту (закінчити третій курс) та бути академічно успішним (успішною);

· володіти щонайменше однією іноземною мовою;

· мати досвід роботи з найбільш поширеним програмним забезпеченням ПК – MS Word, MS Excel, MS Access, Internet Explorer/Netscape Communicator тощо;

· мати активну політичну позицію і громадську активність;

· бути віком до 29 років на момент надходження анкети;

· не брати участь у Програмі в минулому;

· не бути штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України, штатним/позаштатним працівником апарату Верховної Ради України.Конкурс на участь у Програмі дуже високий, тому, будь-ласка, відповідально поставтеся до заповнення анкети та підготовки супровідних документів. В минулому році Програма отримала на конкурс близько 300 заявок, а до складу учасників Програми було зараховано 64 особи.

Для участі у конкурсі необхідно до 15 липня 2008 року заповнити та надіслати аплікаційну форму з електронною фотокарткою та резюме на адресу interns@iupdp.org Будь ласка, у темі повідомлення зазначте «Parliamentary Internship application». Конкурсантам буде надіслано підтвердження про отримання заявки протягом двох робочих днів з моменту отримання. Якщо Ви не отримаєте підтвердження – звертайтесь до Марини Руденко ел. поштою: rudenko@iupdp.org або за телефоном: (044) 278 1025, 8 050 971 3807.

Анкету можна заповнювати на комп'ютері або від руки (в такому випадку її необхідно буде зісканувати і надіслати). Анкети минулорічних зразків до конкурсу не прийматимуться. Результати першого туру будуть повідомлені всім конкурсантам письмово на зазначену адресу (орієнтовно 20 – 25 серпня).

Кандидатам запрошеним взяти участь у співбесіді необхідно буде організаторам Програми надіслати такі документи до 10 вересня:

1. 2 рекомендаційні листи від викладачів, керівників організацій, в яких Ви працювали чи проходили стажування тощо;

2. Завірена копія диплому вузу, якщо Ви вже закінчили навчання;

3. Завірена копія додатку до диплому або виписка із залікової книжки;

4. 2 фотокартки розміром 3 x 4 (зі зворотного боку має бути написане прізвище та ініціали);

5. До аплікаційного пакету Ви можете додати копії документів, що підкреслюють Ваші здібності, засвідчують академічні та професійні досягнення (публікації, дипломи тощо).

6. 2 ксерокопії всіх документів зазначених вище.

7. 1 ксерокопію паспорту (1-3 стр., прописка) та ідентифікаційний код.

Контактні координати:
тел/факс (044) 278 1025, 8 050 3584764
(координатор Програми – Ольга Стефурак, асистент Програми – Марина Руденко)
e-mail: interns@iupdp.org
web-site: www.interns.org.ua


Bookmark and Share