У РАМКАХ ТРЕТЬОГО ЛІТНЬОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДЕМОКРАТІЇ ОГОЛОШЕНО ПРО СТВОРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ШКІЛ ПОЛІТИЧНИХ СТУДІЙ


Наріжною темою Університету стало питання «Урядування, влада та демократія», а саме: «Урядування як інструмент політики», «Урядування та європейська інтеграція», «Урядування як взаємодія публічного та приватного секторів», «Медіа, влада та демократія», «Урядування та економіка».

30 червня 2008 року захід відкрив Генеральний секретар Ради Європи Тері ДЕВІС, який зазначив, що різниця між фальшивою та справжньою демократією полягає у рівні політичної культури та волі, а отже, у людях; і саме такі люди, як учасники Університету, і покликані змінити ситуацію у своїх кранах.

Учасників Університету також привітав Президент Республіки Чорногорія Філіп ВУЯНОВИЧ, який відзначив вражаючі успіхи випускників попередніх Літніх Університетів Демократії та національної мережі Шкіл політичних студій.

Загалом п’ятиденна програма заходу об’єднала близько 75 відомих політичних постатей, експертів та модераторів. Серед яких, зокрема, були: Жан-Поль КОСТА, Президент Європейського суду з прав людини, Явуз МІЛДОН, Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Кім КЕМПБЕЛ, Екс-прем’єр-міністр Канади, Єгор ГАЙДАР, Екс-прем’єр-міністр Російської Федерації, Мері КЕЛДЕР, Директор Центру вивчення глобального врядування Лондонської школи економіки, Пекка ХЮТАНІЄМІ, Заступник Міністра закордонних справ Фінляндії, Мелена КУНЄВА, Європейський уповноважений з захисту прав споживачів, Європейська комісія, Ендрю МАКІНТОШ, Член Палати лордів та доповідач з питань свободи слова Парламентської Асамблеї Ради Європи (Великобританія), Роланд РІС, Міський голова м. Страсбург (Франція), Ларс КОЛЬТ, Голова Виконавчої Ради Банку розвитку Ради Європи (Париж, Франція), Елізабет ЛЮЛІН, Президент Інституту Аспен (Ліон, Франція), Бернард БУКО, Виконавчий директор Національної школи адміністрування у Страсбурзі (Франція), Айко ДОДІН, журналістка «NHK TV» (Токіо, Японія), Тарас ЧОРНОВІЛ Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Гьоран ЛІНДБЛАД, Віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (Швеція), Андре ГРОС, Віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, Голова комітету з процедурних правил та недоторканості (Швейцарія) та інші.

Щороку серед доповідачів Університету є випускники Європейської мережі шкіл політичних студій: у 2006 році – це був Прем’єр-міністр Болгарії (Сергій СТАНІШЕВ), у 2007 – спікер парламенту Сербії (Олівер ДУЛІЧ), у 2008 – депутат Європейського парламенту Ніколай МЛАДЄНОВ.

Програма української делегації, крім пленарних засідань та конференцій, включала ряд заходів, присвячених ряду гострих проблем, які стоять у центрі політичного дискурсу в Україні. Зокрема, національний круглий стіл щодо забезпечення енергетичної безпеки в Європі; тристоронню конференцію між представниками України, Молдови та Румунії щодо перспектив врегулювання прикордонних проблем; дві регіональні конференції щодо співпраці у Чорноморському регіоні (щодо економічного блоку та у політичному вимірі) між Школами Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Росії, Румунії, України та Молдови. Також було організовано зустріч із представниками Європейського суду з прав людини. Учасники відвідали ряд прийомів, організованих у рамках Третього Літнього Університету Демократії – зокрема, від імені Генерального Секретаря Ради Європи, Мера м. Страсбург, Генерального Консула Японії при Раді Європи та Постійного представника України при Раді Європи.

4 липня 2008 року відбулося закриття Третього Літнього університету демократії. Підсумки Університету, серед інших офіційних гостей, підбивали двоє учасників заходу, серед яких була і представниця Української школи політичних студій – Олена МАСЛЮКІВСЬКА. У фінальний декларації, яку схвалили учасники, серед іншого, вони закликали медіа та правозахисні організації до активнішого моніторингу ситуації навколо прав людини у Білорусі.

Після офіційних підсумків, Катрін ЛЯЛЮМ’ЄР - колишній Генеральний секретар Ради Європи - оголосила про створення Європейської асоціації шкіл політичних студій. У ролі Президента Асоціації вона зазначила, що європейський проект має економічний, соціальний та філософський виміри, що надає йому справді політичного характеру; Асоціація надасть можливість для спільного аналізу того, що означає європейський проект і якою є роль Європи, яку ми разом будуємо, у загальносвітовому контексті. На її думку, Асоціація Шкіл є життєво важливим форумом для усвідомлення того, що європейський проект – це не лише економічна злагода.

Сертифікати, які отримали учасники, на думку Генерального Секретаря Ради Європи, засвідчують не стільки їх участь у Літньому Університеті у Страсбурзі, скільки їх постійний особистий внесок у розвиток демократії в своїх країнах.

Лабораторія законодавчих ініціатив
Адреса: вул. Нижній Вал 33, офіс 8, Київ, 04071
Тел.: (+38 044) 531 37 68
Факс: (+38 044) 425 25 33
Електронна пошта: info@laboratory.kiev.ua
Веб-сторінка: http://www.parlament.org.ua

Адреса сайту: www.parlament.org.ua

Детальнішу інформацію про Європейську мережу та Українську школу політичних студій розміщено тут:
http://www.usps.org.ua/Bookmark and Share