В УЖГОРОДСЬКОМУ ПРЕС-КЛУБІ ГОВОРИЛИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ


«Сьогодні ніхто не може з відповідальністю за свої слова сказати, чи потрібне щеплення взагалі, — сказала Зоя Дергачова. — Я вважаю, що слід переглянути кількість щеплень в бік зменшення». Зоя Дергачова пояснила, що вакцини слід вводити у дитячий організм лише у тому разі, коли дитина абсолютно здорова. Також бажано провести аналіз імунної системи, зробити т.зв. імунограму. Сьогодні її собівартість становить 150-200 грн. Слід з’ясувати наявність імунного захисту конкретного організму, щоб не виникло гіперімунізації. Наприклад, окремі щеплення в Україні проводять 4 рази, проте між ними не здійснюється жодного аналізу, чи набуто вже імунітет,-- каже педіатр.-- Також в Україні, на жаль, не проводять алергопроби щодо чутливості до конкретної вакцини, яку планують вводити. Зоя Дергачова зауважила, що жодна приватна лабораторія навіть у столиці не може отримати реагенти для таких досліджень. А ті, що є у наявності, коштують від 700 грн., що занадто багато для більшості батьків.
Зоя Дергачова порадила не відмовлятися від щеплення кардинально, проте робити його дуже зважено і добре до цього готуватися. Лікар переконана, що у пологових будинках новонародженим не слід вводити щеплення, що є стресом для організму та ще не сформованої імунної системи. Вже після року чи двох дитині можна, на її думку, ввести вакцини проти стовбняку, поліомеліту та дифтерії. А от краснухою чи паротитом, вважає фахівець, краще навіть самостійно перехворіти у дитячому віці. В Австрії, наприклад, батьки стежать за вірусними захворюваннями та намагаються привести свою дитину до хворої, щоб і їхній малюк перехворів і набув власного імунітету.
Зоя Дергачова наголосила, що кожна мати має право письмово відмовитися від щеплення. У разі, якщо дитину через це не приймають до навчального закладу, треба попросити від його керівника письмову відмову.
Зоя Дергачова порадила усім закарпатським батькам уважно ставитися до питання щеплення і особливо стежити за тим, чи здорова дитина на момент введення вакцини.

Ужгородський прес-клуб реформ
вул. Собранецька, 3
тел./факс(0312) 61-24-79, (050) 906-48-26
e-mail: uzhgorod@cure.org.ua
http: uzhgorod.cure.org.ua
Ірина Бреза, голова прес-клубу:
(0312) 61-24-79, e-mail: uzhgorod@cure.org.ua


Bookmark and Share