Тимошенко не цікавить розв’язання найбільш важливих проблем молоді та студентства


Проаналізувавши проект відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" в розрізі додаткового прогнозованого фінансування розв'язання вищезазначених проблемних питань, зазначимо:

Розмір студентських стипендій. Жодних додаткових змін, як і планувалося наприкінці 2007 року — з 1 вересня 2008 року для учнів професійно-технічних навчальних закладів мінімальний розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії підвищиться до 200 грн. на місяць, для студентів вищих навчальних закладів І — ІІ рівнів акредитації — до 400 грн., для студентів вищих навчальних закладів ІІІ — ІV рівнів акредитації — до 530 грн.
Студентські гуртожитки. Жодних додаткових змін, як і планувалося в Державному бюджеті України на 2008 рік заплановано 92 млн. грн. на реконструкцію та ремонт гуртожитків (із них 52 млн. грн. за рахунок спеціального фонду).
Також, слід зазначити, що додатково планується виділити 22,0 млн. грн. на будівництво навчальних корпусів Національного університету "Острозька академія", Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського та гуртожитку з бібліотекою Тернопільського національного економічного університету.
Пільговий проїзд студентів. В проекті змін до Державного бюджету України на 2008 рік заплановано додатково 14,0 млн. грн. і в підсумку — 52,280 млн. грн. на компенсацію пільгового проїзду студентів на протязі всього року замість необхідних 102,9 грн. І в разі відсутності необхідного державного фінансування — вже у липні залізниця може відмовитися від пільгового проїзду студентів.
Кредитування отримання вищої освіти. Жодних додаткових змін, фінансування вищезазначеної державної програми залишилося на рівні 14,7 млн. грн.
Державна підтримка діяльності молодіжних громадських організацій. Жодних додаткових змін, фінансування вищезазначеної державної програми залишилося на рівні 15,4 млн. грн.
Кредитування молодих для сімей для отримання власного житла. Жодних додаткових змін, фінансування вищезазначеної державної програми залишилося на рівні 76,1 млн. грн.
Отже, проект змін до Державного бюджету України не передбачає збільшення фінансування на розв'язання найбільш важливих проблем молоді, студентства.

Нагадаємо, що 27 грудня 2007 року "Студентська платформа" виступила з вимогою до Уряду Юлії Тимошенко та Верховної Ради України внести зміни до проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" щодо виділення коштів на будівництво не менш як 20 студентських гуртожитків на 10000 місць по всій країні.


Bookmark and Share