Відбулася Всеукраїнська проща до Чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері, присвячена 1020-річчю Хрещення України


Як повідомив єпарх Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк, участь у цьогорічному паломництві взяло близько 110 тисяч осіб.

Учасниками прощі були й представники вищого духовенства Римо-Католицької та Української Греко-Католицької Церков – Префект конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, Патріарх УГКЦ кардинал Любомир Гузар, Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович.

Високих гостей зустрів на кордоні Тернопільської області голова обласної державної адміністрації, який привітав архієреїв, з нагоди початку прощі та побажав успішного її проведення.

Під час цієї зустрічі Кардинал Сандрі мав нагоду поспілкуватися із представниками духовенства та мирян Зборівського деканату, а діти, які виховуються в місцевій Марійській дружині, подарували владикам в’язанку духовних пісень.

„У ваших очах я побачив красу цієї землі. Красу природи, яка дана Богом. І тому з глибини мого серця, я хочу сказати - Хай живе Україна!. Можливо я не зумію так гарно засіпвати як ви, але з великим ентузіазмом хочу сказати - Папа любить Україну!”, - сказав, звертаючись до молоді, кардинал Сандрі.


Тим часом у Марійському Духовному Відпустовому Центрі с.Зарваниця розпочалися паломницькі заходи. Кожен бажаючий міг долучитися до роботи у мистецьких майстернях для молоді, послухати духовні розважання, взяти участь у засіданні „круглого столу” на тему : «Аборти в Україні: причини, наслідки, перспектива змін».

Реколекційні науки для прочан на тему «1020 –та річниця Хрещення України» провів отець-доктор Віталій Козак.

Вечірня програма суботнього дня була насичена численними Богослужіннями, зустрічами з духовенством, молитовними практиками, концертами. А завершив цей день велелюдний свічковий похід від парафіяльної церкви до Чудотворного місця.

У неділю, 13 липня, прощу було довершено Архієрейською літургією, яку, в співслужінні з єпископатом та священиками, відправив Патріарх УГКЦ кардинал Любомир Гузар.

Він поблагословив прочан, побажавши їм завжди перебувати під опікою Пресвятої Богородиці та слідувати за своїм покликанням.

З вітальним словом до присутніх звернувся кардинал Леонардо Сандрі, який передав привіт від Папи Римського Бенедикта XVI.

Кардинал Сандрі у крім того він звернув увагу на потребу відновлення єдності між християнами. За словами промовця, потрібно молитися і жити так, щоб власним свідченням заохочувати до зближення християн. Інший акцент Кардинал Сандрі поставив на потребу постійного слухання Божого Слова, яке має годувати, просвічувати і надавати напрямок у житті.

Від імені влади учасників прощі привітав голова обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь, який зазначив, що сотні літ Зарваниця є тим життєдайним джерелом віри, яке тамує духовну спрагу, лікує тілесні ради, вселяє віру у перемогу добра над злом.

„Символічно, що цьогорічна проща присвячена відзначенню 1020-річчя Хрещення України. Ця Ювілейна дата дає нам можливість краще усвідомити, що вчення Христової любові є актуальним завжди, а хрещення, прийняте у дніпровській купелі, залишається запорукою нашого єднання зі Спасителем”, - сказав Юрій Чижмарь.

Голова обласної державної адміністрації висловив сподівання, що подібні заходи слугуватимуть справі пошуку міжконфесійного діалогу та утвердження християнських цінностей: милосердя та любові до ближнього.

Ще одним виявом значущості події, яка відбулася 13 липня у Зарваниці, стала передача головами Тернопільської, Львівської та Вано-Франківської обласних ради звернення вищих представницьких органів цих регіонів до Папи Римського з проханням надати УГКЦ статус Патріархату та причислити до лику святих Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого.

Проща завершилася науками, які для священиків провів Префект конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі, а також Чином освячення води.

Під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Патріарх Любомир та владика Василій Семенюк подякували за допомогу, яку було надано при організації Всеукраїнського прощі та благословили владу на подальшу працю.


Bookmark and Share