Підняти все! Кабмін підвищить пенсії, зарплати, соціальні виплати інвалідам, дітям-сиротам та студентам


Головною темою для обговорення під час чергового засідання Кабінету Міністрів стала концепція змін, які пропонує внести Уряд до Державного бюджету на 2005 рік з метою підвищення соціальної спрямованості головного фінансового документу країни.
Ситуація, яка сьогодні склалася з держбюджетом, потребує його суттєвого коригування. З урахуванням прихованого дефіциту й популістських соціальних законів, запропонованих попереднім урядом вже після затвердження бюджету у грудні минулого року, реальний дефіцит держбюджету-2005 зріс з 8,6 до 32,8 млрд. гривень. У зв’язку з цим, Кабінет Міністрів має намір запропонувати Верховній Раді скоротити дефіцит державного бюджету на 2005 рік з 8,6 млрд. гривень до 5,4 млрд. гривень. Ця сума відповідатиме коштам, які заплановано одержати від приватизації в 2005 році. Таким чином, Уряд пропонує бездефіцитний бюджет. За словами керівника Уряду Юлії Тимошенко, дефіцит бюджету планується скоротити завдяки скасуванню пільг, наданих окремим підприємствам або галузям, і створенню єдиної, рівної для усіх, системи оподаткування. При цьому Прем’єр-міністр підкреслила, що єдиний або фіксований податок для малого й середнього підприємництва буде збережено.
Юлія Тимошенко сказала, що дефіцит бюджету буде скорочено за рахунок припинення тіньових схем, зокрема, у паливно-енергетичному комплексі. Крім того, вона зазначила, що Кабмін має намір упорядкувати видатки бюджету на державні закупівлі й капіталовкладення. При цьому Прем’єр-міністр підкреслила, що витрати на ці цілі будуть скорочені, однак не вплинуть на ефективність держзакупівель або державних капітальних вкладень.
Мобілізуючи додаткові бюджетні надходження, Уряд має намір значно посилити соціальну частину бюджету. Зокрема, збільшити з 1 січня 2005 року розмір мінімальних пенсій на 17% з 295 до 332 гривень на місяць, доплативши пенсіонерам за перший квартал недоотримані гроші. Розмір середньої пенсії має зрости на 23,5% з 315 до 383 гривень на місяць, що дозволить поступово ліквідувати зрівнялівку у пенсійному забезпеченні. Адже на сьогодні 83% пенсіонерів мають однакові пенсії. Після прийняття Верховною Радою запропонованих Урядом змін до бюджету кількість пенсіонерів, що одержують однакову пенсію, зменшиться до 44,4 %. У 2,3 раз зростуть пенсії військовослужбовцям - у середньому з 533 до 913 гривень.
Уряд також пропонує збільшити на 26,5% (з 262 до 300 гривень) розмір мінімальної заробітної плати, при цьому середня заробітна плата у бюджетній сфері зросте на 56,8 відсотки, за рахунок чого значно підвищиться диференціація в оплаті праці бюджетників - діапазон окладів зросте у 3,3 рази.
Уряд також пропонує суттєве збільшення інших соціальних виплат. Зокрема, в 11,8 рази (з 764 до 8,5 тисяч гривень) зросте розмір допомоги при народженні дитини. При цьому 3 тисячі 384 гривні буде виплачено одразу після народження дитини, ще по 426 гривень щомісячно протягом року.
Не залишилися поза увагою Уряду й інші, на сьогодні найменш соціально захищені верстви населення. Так, допомога одиноким матерям на дітей до 6 років зросте з 33,5 до 188 гривень, на дітей з 6 до 18 років – з 42,2 до 237,5 гривень. Уряд також пропонує значно збільшити виплати інвалідам з дитинства – для І групи – у 3,6 рази, для ІІ групи – у 3,3 рази. У разі ухвалення Верховною Радою запропонованих Урядом змін до бюджету діти-сироти до 6 років отримуватимуть щомісячну виплату у розмірі 376 гривень, а старші за 6 років – 475 гривень. На 75% зростуть стипендії студентам-сиротам, які навчаються у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації.
За словами Юлії Тимошенко, Уряд розраховує на підтримку запропонованих змін з боку усіх парламентських фракцій та груп, оскільки ці видатки будуть спрямовані не на реалізацію якихось абстрактних проектів чи програм, а безпосередньо на покращення життя українців.
21 березня Уряд планує внести на розгляд Верховної Ради запропоновані ним зміни до Державного бюджету на 2005 рік. З цією метою Кабмін пропонує зробити 22-27 березня пленарним тижнем і присвятити його розгляду змін до закону про бюджет.

Bookmark and Share