«ОПОРА»: Міністерство освіти, можливо, "кришує" рівненського ректора


Як вже писала Неофіційна газета, днями ректор Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненського інституту слов'янознавства Київського славістичного університету Руслан Постоловський (на фото)розпочав торги щодо вартості навчання зі своїми студентами та їх батьками. За свідченнями студентів, Руслан Постоловський 16 липня усно пообіцяв, що "скине ціну" на 1000 грн, а вже 18 липня - що плата за освітню послугу становитиме 4500 грн. на рік. Коментуючи це, член координаційної ради Громадянської мережі «ОПОРА» (ГМ «ОПОРА») Сергій Терентьєв під час прес-конференції зазначив, що згідно норм чинного законодавства, студенти і далі можуть платити за навчання згідно умов своїх договорів, а саме - 1800-2000 грн. на рік. Такий крок пана Постоловського Сергій Терентьєв пояснив бажанням ректора уникнути масштабнішого скандалу. Справа в тому, що нещодавно завдяки ЗМІ рівненський конфлікт вийшов на всеукраїнський рівень. Тому одразу після пікету солідарності київської молоді біля Міністерства освіти і науки, Руслан Постоловський ініціював торги за умови "без преси та без опорівців".

Як ствержує Сергій Терентьєв, в результаті частина студентів, втомлені нерозумінням, багатомісячним обманом та погрозами з боку адміністрації ВНЗ, погодилась на пропозицію ректора. Зокрема, Наталя Лавренюк під час прес-конференції повідомила, що завтра планує нести на вступ документи до свого ж університету. Нагадаємо, що нещодавно Руслан Постоловський в односторонньому порядку розірвав договори зі студентами-бакалаврами, порушивши цим умови самих договорів.

"Мій вибір не є моїм особистим, через те, що я живу з батьками і вони мене забезпечують," - каже Наталя Лавренюк. - "Вважаю, що таке зниження ціни вже є нашою маленькою перемогою і бажаю успіхів у боротьбі своїм колегам".

Як ствержує член координаційної ради ГМ «ОПОРА» Сергій Терентьєв, частина студентів навпаки продовжує боротьбу за дотримання своїх прав, і вважає, що закон має бути один для всіх. Під час прес-конференції Сергій Терентьєв наголосив про небезпеки, які чекають на обидві категорії студентів. Зокрема, про ризик чергового одурення щодо ціни за навчання під час укладення нового договору, та ризик репресій проти студентів-активістів протесту. Докладніше про це читайте у наступних статтях Неофіційної газети.

Сергій Терентьєв також зазначив, що вважає цілком ймовірним те, що дії Руслана Постоловського підтримуються Міністерством освіти і науки. Зокрема, підтримуються у департаменті вищої освіти. На його думку, інакше важко пояснити те, чому більше трьох місяців студенське звернення до міністерства залишається без відповіді. Окрім цього, Сергій Терентьєв повідомив, що нещодавно на підтримку студентів в Міністерство освіти пішов лист з Рівненської обласної державної адміністрації з клопотанням розірвати контракт з Русланом Постоловским. А до Прокуратури міста звернувся депутат Рівненської міської ради та член координаційної ради ГМ «ОПОРА» Віталій Шабунін. На думку Віталія Шабуніна, дії Руслана Постоловського носять протиправний та умисний характер. А саме, підпадають під дію статей 189 ("вимагання"), 190 ("шахрайство"), 364 ("зловживання владою або службовим становищем"), 365 ("перевищення влади або службових повноважень") та 366 ("службове підроблення") Кримінального кодексу України.

Сам Руслан Постоловський на прес-конференцію не прийшов. Хоча - як ствержують організатори - був запрошений.

Докладніше про конфлікт читайте у статтях:
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2292
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2281
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=990


Bookmark and Share