Учасники Форуму молодих лідерів України відвідали «Заповідний Південь»


В перший день подорожі форумчани насолоджувалися унікальним рослинним світом, штучно насадженим посеред степу – дендропарком Асканії Нової, та захоплюючим тваринним світом – павами, грифонами, муфлонами, бізонами, що знаходяться у зоопарку. А в останній день мандрівки на відкритих машинах досліджували заповідний степ Асканії Нової, що є унікальним явищен на теренах Європи, оскільки його ніколи не торкалася рука людини - його ніколи не орали, не зрогували, тому тут збереглася неповторність дикої природи.

Справжньою пригодою була подорож на Бирючий острів. Все почалося із екстремальної годинної прогулянки на катері у відкритому морі. Висадившись на Бирючому острові форумчани відучили себе наче в казці – біли пісок вкритий ракушками, український степ, блакитне море. Пересівши у відкриту машину форумчани досліджували острів: спостерігали за ланями, оленями, зайцями.

Далі форумчани насолоджувалися красою озера Сиваш . Виявляється, сіль на озері є унікальною в цілому світі. Йодована сіль, що продається на національному ринку йодується штучним шляхом і зберігає свої корисні властивості лише 2 місяці, після чого перетворюється на звичайну, харчову сіль. Проте, сіль озера Сиваш – натуральна та вже йодована. Про враження від перебування на озері влучно зазначив Ігор Шевченко: «Красу озера Сиваш не зможе передати жоден фотоапарат, розповісти про враження від перебування в цьому місті не зможе жоден оратор, це треба бачити лише на власні очі!»

Останнім «чудом природи», котре побачили наші туристи були Олешківські піски , «українська пустеля Сахара», яка є найбільшим піщаним масивом у Європі. Екстремальних вражень учасникам ФМЛУ додало те, що довгий час Олешківськім піски були військовим полігоном і льотчики країн Варшавського договору відпрацьовували там бомбування. Але це на завадило учасникам подорожі фотографуватися та випробовувати пустелю.

Важливою складовою мандрівки було неформальне спілкування форумчан. Окрім відпочинку на морі організовувалися змагання із пляжного волейболу. Ігор Шевченко, засновник ФМЛУ, провів час здоров’я, форумчани прокидалися о 6 ранку, бігали та влаштовували ранкові запливи.

Місцевим делікатесом – рибою журавкою почастували нас місцеві мешканці. На березі моря форумчани влаштували вогнище, стрибали через нього та співали українські пісні.

Форум молодих лідерів України висловлює вдячність Ярославу Козаку за допомогу в організації подорожі «Заповідний Південь»!

Переглянути фотогалерею подорожі - http://www.mlu.org.ua/cms/component/option,com_datsogallery/Itemid,480/f...

Bookmark and Share