Громадські організації з протидії наркоманії підбили підсумки реалізації проекту "31 День боротьби із наркозлочинністю в Україні", яка була проведена за розпорядженням Президента


Водночас, підкреслив С.Кушнірук, нікого не було притягнуто до кримінальної відповідальності. Це пов'язано з тим, що трамадол не включено до таблиці розмірів /не визначена доза. - Авт./, згідно з якими настає кримінальна відповідальність, що практично зводить нанівець дії представників міліції. На його думку, МОЗ слід пришвидшити вирішення цього питання.

У свою чергу заступник голови Комітету з контролю та наркотиками Міністерства охорони здоров'я Ігор Стасюк повідомив, що МОЗ зі свого боку вже провів усі необхідні процедури, і з 9 липня наказ щодо таблиці розміру по трамадолу перебуває на реєстрації у Мін'юсті. Це питання буде вирішено найближчим часом, пообіцяв він.

На прес-конференції обговорювалось і питання можливого включення до переліку наркотичних засобів "актифету" та "трайфету". За словами президента благодійної організації "Життя без виправдань" Романа Трохіна, ці ліки становлять ще більшу загрозу, ніж трамадол. Вони відкрито продаються в деяких аптеках без рецептів, і міліція на це не звертає жодної уваги, а у деяких випадках "кришує" наркоманів, сказав він. Як приклад такого "кришування" журналістам було показано відеоролик, де знято, як міліція бере хабарі, зокрема, і за пропуск в аптеку. Крім цих ліків, продовжується підпільно продаватись і трамадол, зокрема, в аптеці на вул.Галицькій, 1, сказав Роман Трохін. Він звернувся з проханням до МВС і СБУ розібратися з переліком аптек, де продаються наркотики.

Заступник начальника Департаменту боротьби із незаконним обігом наркотиків МВС України Олег Шутяк пообіцяв узяти під власний контроль це питання і створити групу перевірки цих закладів. Він зауважив, що всі проблеми виникають через відсутність належної законодавчої бази щодо наркотичних речовин. "Для ефективної боротьби з наркозлочинністю необхідно прописати законодавчу базу і передбачити покарання за порушення цих законів. На сьогодні на ринку обігу наркотиків такої законодавчої бази не існує". Тому МВС вже протягом 5 років зверталося з листами до всіх інстанцій і Кабміну щодо наведення ладу на ринку обігу психотропних та наркотичних препаратів. Олег Шутяк повідомив, що МВС тиждень тому направило листа до Кабміну з проханням створити міжвідомчу комісію на базі МОЗ, яка визначить механізм контролю за обігом цих препаратів.

Bookmark and Share