Юрій Павленко: "Молодіжний авангард ГУАМ має розвивати як внутрішні, так і зовнішні відносини"


Представники чотирьох країн-учасниць ГУАМ від організацій-засновниць Молодіжного Форуму Держав ГУАМ, глава Секретаріату Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, представники профільних міністерств, посольств, громадських організацій та ЗМІ чотирьох країн у відкритому форматі обговорили проблеми регіонального співробітництва між молодіжними організаціями в межах ГУАМ.

До кола питань були включені перспективи співробітництва молодіжного

Форуму Держав ГУАМ та Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, можливості реалізації спільних проектів. Ці напрямки ляжуть в основу стратегії розвитку молодіжного ГУАМ на 2008-2010 роки, яка буде прийнята на Міжнародній конференції "Молодіжні ініціативи як каталізатор розвитку Організацію за демократію та економічний розвиток", яка триває з 24 до 27 липня.

Під час роботи самміту Генеральний секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі висловив пропозицію створення спільних молодіжних таборів відпочинку, чергуючи їх щороку в кожній з чотирьох країн об'єднання. На його думку, такі патріотичні табори допомогли б пізнати молодим людям 4 країн історію та традиції один одного, зав’язати більше творчих та бізнес-контактів. За словами Чечелашвілі, ГУАМ покладає на молодіжний напрям великі надії – саме молодь може вдихнути в об'єднання нове життя, нові ініціативи.

Для покращення комунікації між молоддю України. Грузією, Азербайджаном та Молдовою представники азербайджанської делегації запропонували ввести дисконтні картки для молоді ГУАМ, щоб студенти, користуючись певними пільгами, могли більше їздити в гості один до одного. Ближче познайомити молодь 4 країн змогли би також Дні Молоді ГУАМ, які запропонували проводити по черзі в кожній країні.

Під час дискусії звучали також ініціативи щодо того, щоб молодь виступила в ролі миротворця в гарячих точках регіону. Скажімо, глава відділу ОБСЄ Міністерства зовнішніх справ Грузії Арчіл Гегечкорі запропонував провести спільний фестиваль або молодіжну конференцію на території Осетії або Абхазії. З тим, щоб створити майданчик для комунікації для молодих людей, усупереч політичним протиріччям в регіоні.

У своїх виступах учасники 4 країн виступили за активізацію усіх напрямків молодіжного співробітництва – соціального, культурного, освітнього та економічного.

Підсумовуючи ініціативи, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко зазначив, що молодь чотирьох країн має зосередитися не тільки на співробітництві в рамках ГУАМ, а спільно виходити на співробітництво з Росією, країнами-учасниками ЄС та НАТО.

"Молодіжні організації – це авангард кожної з країн об'єднання ГУАМ. Молодь має використовувати усі можливості, встановлювати контакти у всіх міжнародних напрямках. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту буде максимально підтримувати міжнародні проекти зі співробітництва молодіжних та дитячих організацій. Це сприятиме інтеграції молоді в світове співтовариство", - зазначив Міністр.

Він також нагадав, що цього року Україна вирішила одне з найважливіших завдань, яке досі не вдавалось вирішити – Всеукраїнська спілка молодіжних організацій здобула статус кандидата в члени Європейського молодіжного Форуму. "Це прорив. Ми всі розуміємо, що без активної молоді, без студентських організацій важко говорити про розвиток потужного молодіжного руху", - пояснив Міністр.

Міністр також закликав молодіжні організації всіх чотирьох країн приєднатися до програм та інновацій наступного року, який в Україні проголошено Роком Молоді.Bookmark and Share