НАША ДУМА, НАША ПІСНЯ НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ!


В великій залі Українського Народного Дому в Чернівцях на честь 191-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка відбувся урочистий концерт, організований обласним об`єднанням товариства "Просвіта". Продовжуючи більш як столітню традицію березневих вшанувань батька української нації в Народному Домі, просвітяни разом з активістами інших громадських організацій влаштували урочисте, а водночас надзвичайно щире та зворушливе свято.
Захоплення слухачів викликали буковинські народні пісні у виконанні народного фольклорного етнографічного колективу "Южинецькі молодиці" (художній керівник Ганна Зварич). Цей відомий в нашому краї мистецький колектив було засновано в селі Южинець на Кіцманщині в 1999 р., а вже в 2002 р. йому присвоєно звання "народного". Пісням "Южинецьких молодиць" аплодували не лише в Чернівцях чи в Києві, але й в Польщі, Угорщині та Румунії, тож і сьогодні кожна їх пісня породжувала шквал овацій в залі Народного Дому.
Як завжди з добірною програмою пісень на слова Тараса Шевченка виступив хор обласного об`єдання товариства "Просвіта" "Гомін Буковини". Впродовж 15-ти років свого творчого шляху цей колектив збагачував свій репертуар багатоголосими композиціями на слова Кобзаря як народного походження, так і творів українських композиторів-класиків, плекаючи багаті традиції професійного хорового співу нашого краю.
Вдячні оплески слухачів здобули також декламації безсмертних Шевченкових поем у виконанні студентів Чернівецького національного університету Аліни Залізко ("Наймичка") та Валерії Яківчик ("Петрусь"). А на завершення концерту Народний Дім сповнився могутніми звуками Шевченкового "Заповіту" у спільному злагодженому виконанні обох хорів, до якого прилучилися і всі присутні в залі.

КОНТАКТИ:
Контактна особа - Старик Володимир Петрович
Товариство „Український Народний Дім в Чернівцях”
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2;
тел.: (0372)528059;
E-mail: ndim@west.com.ua

Bookmark and Share