Побачило світ російськомовне видання коміксів про УПА „Україна в боротьбі”


Метою такого видання, є донести правду про славні та трагічні сторінки історії українського народу, до якнайбільшої кількості людей, в тому числі й тих українців, які послуговуються у спілкуванні російською мовою.

Наклад російськомовного видання – 10 тисяч примірників. Координатори проекту переконані, що книжка знайде свого читача, а її популярність не поступатиметься україномовним коміксам про УПА.

Нагадаємо, що збірник „Україна в боротьбі” побачив світ у Тернополі, в 2007 році, як перевидання серії малюнків «Україна в боротьбі з наїзниками», опублікованої в 1953 році на сторінках щоденної газети «Америка» (м.Філадельфія). Згодом, впродовж 1971-1972 років, серію із 129 малюнків було надруковано у журналі Спілки Української Молоді «Крилаті».

Автором малюнків є художник Леонід Перфецький, який навчався в академіях мистецтв Кракова та Парижа. Бойовий досвід він здобув у лавах українського війська в 1917-1921 роках, а в часі Другої світової війни – в лавах дивізії “Галичина”. Деякий професор Перфецький попрацював у Львові керівником малярського відділу Інституту Народної Творчості, проте, найбільше мистецької слави здобув власне як художник-баталіст.

До речі, з нагоди 100-річчя від Дня народження Провідника Організації Українських націоналістів Степана Бандери, Спілка Української Молоді в Україні планує підготувати і видати збірку тематичних малюнків про життя та смерть Провідника ОУН.Bookmark and Share