Молодь у Тернополі та Києві провела вечори пам`яті Романа Шухевича


Тернопільська обласна організація Молодіжного Націоналістичного Конгресу спільно з Клубом української молоді „Камо грядеши” провела літературний вечір, присвячений 55-й річниці з дня загибелі головнокомандуючого УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. Цим заходом було розпочато серію акцій МНК „Без минулого немає майбутнього”, спрямованих на визнання на державному рівні національно-визвольної боротьби вояків ОУН–УПА. Вірші, пісні, історичні довідки про Романа Шухевича в поєднанні з полум‘ям свічок, створювали незабутню атмосферу подій повстанської доби, а тиша, яка панувала в залі стимулювала до роздумів про історичний шлях Романа Шухевич та його побратимів.
Літературний вечір відвідали студенти і викладачі Тернопільських ВУЗів та шкіл, для яких приклад Героя став дороговказом у власному житті.
У Києві теж відбувся вечір пам’яті головнокомандуючого УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича - „Тараса Чупринки”. На вечорі, організованому з ініціативи Київського крайового братства ОУН-УПА, Центру Національного Відродження ім. С. Бандери, за сприяння історичного клубу „Холодний Яр” та Молодіжного Націоналістичного Конгресу, виступили Голова київського братства ОУН-УПА Орест Васкул, представник Центру досліджень визвольного руху Роман Грицьків, також було виголошено привітання від Голови Проводу ОУН Андрія Гайдамахи.

Олег Вітвіцький, заступник Голови МНК, директор ЦНВ ім. С. Бандери розпочав свій виступ зі слів:

„Кожна історична епоха народжує своїх героїв. Нестримна течія подій і звершень виносить на арену імена своїх славних сучасників, тих, котрі стали символом доби. У новітній історії особливе місце посідають події Другої світової війни, яка стала найкривавішою і найнасиченішою за подіями в історії людства. Війна стала не лише ареною для світових надпотуг, а й фронтом боротьби для багатьох поневолених націй. Зокрема, до таких відносимо і Українську Націю, з віковою історією, з славними традиціями...

У цій важкій боротьбі найактивнішу участь брав Роман Шухевич – яскрава постать на небосхилі українського визвольного руху. З висоти часу його сміливо можна назвати рушійною силою визвольної боротьби в час Другої світової війни. Як командир військової референтура ОУН, а згодом Голова Проводу і головнокомандуючий УПА, Роман Шухевич продемонстрував не лише відмінні навики військовика, а й політичного стратега.

Рідко трапляється, що генерали й полководці є одночасно блискучими політиками і державними мужами. А Роман Шухевич власне належав до тих одиноких постатей не тільки нашої, а й взагалі світової історії. В ньому зосереджувались всі прикмети військового стратега, політика, державного мужа і полководця.”
На завершення вечора прозвучали виступи народного хору „Гомін” та сучасного кобзаря Тараса Компаніченка.

Інформцентр МНК
Христя Равлюк, прес-служба ТОО МНК

Bookmark and Share

Развивалки и частные сады.