376 ВІЛ-інфікованих дітей та 4.161 ВІЛ-інфікованих молодих людей


Державний центр, розташований в с. Поштове Бахчисарайського району, відкриється вже восени. Він стане шостим закладом в мережі регіональних центрів для ВІЛ-інфікованих, які будуються за рахунок субвенції з державного бюджету. За цей рік два центри, де надають не лише медичну, а й соціальну допомогу дітям та молоді, яких торкнулася ця проблема, було створено в Києві, по одному в Одесі, Луганську та Харкові.

Звертаючись до представників кримських властей, Юрій Павленко повідомив, що Крим має перейняти позитивний досвід роботи з ВІЛ-інфікованими дітьми, який Україна вже має.

Міністр підкреслив, що відкриття центру є важливим для всієї України, оскільки динаміка поширення ВІЛ-інфекції в країні викликає занепокоєння.

За даними республіканського (АРК Крим) центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на диспансерному обліку перебувають 376 ВІЛ-інфікованих дітей та 4.161 ВІЛ-інфікованих молодих людей.

Юрій Павленко закликав суспільство згуртуватись навколо ВІЛ-позитивних дітей, оскільки вони найбільше потребують підтримки й допомоги.

Основними завданнями центру є створення умов для соціальної адаптації ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, розроблення та здійснення заходів щодо їхньої соціальної підтримки та супроводу. Все це спрямовано на їх інтеграцію в суспільство, здійснення лікувально-оздоровчих закладів, забезпечення харчування дітей та молоді, які знаходяться в Центрі.

З метою удосконалення соціальної роботи з наркозалежною молоддю, надання соціально-реабілітаційних послуг, на базі КРЗ «Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді» планується створення методичного центру благодійного фонду «Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога».Довідково:

Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді – спеціалізований заклад для денного та цілодобового перебування не більше 55 дітей та молоді у віці до 35 років.

У центрі працюють психологи, фахівці із соціальної роботи, педагоги, медичні працівники. Вони надають ВІЛ-інфікованим дітям, молоді та їхнім батькам і рідним (у тому числі, дітям з невизначеним статусом, народженими ВІЛ-інфікованими матерями) різні види соціальних послуг (соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні, юридичні та інформаційні).

Протягом І півріччя 2008 роботою центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді АРК Крим було охоплено 23 ВІЛ-інфіковані дитини, яким надано 82 індивідуальні послуги та 11 ВІЛ-інфікованих молодих людини, яким надано 119 індивідуальних послуг.

Bookmark and Share