«Будівництво студентського гуртожитку у КПІ. Частина 2.»


Представники Профспілкового комітету студентів зустрілися із представником ІБК «Столиця» Лауерсом Є. П. Головною темою обговорення стало зниження темпів будівництва нового гуртожитку по вулиці Виборзькій, про яке ми вже розповідали 11 березня 2008 року.

Готуючи фундамент для нової споруди, будівельники зіштовхнулися із проблемою несприятливих гідрогеологічних умов будівельного майданчика. Раніше на місці студмістечка КПІ, трамвайних колій та Борщагівки протікала велика повноводна річка Либідь. За розмірами вона була навіть більшою за Дніпро. Із часом її притоки змінили напрямки та перестали живити річкові води Либідь, вона майже зникла з поверхні землі. Проте після неї залишились стоки підземних вод, які досі знаходяться у проймах колишньої річки.

Розробляючи проект гуртожитку не вдалося одразу врахувати таку ситуацію, тому 06.02.08 Науково-технічним центром «Стройнаука» при НТСБУ НДІБК Держбуду була затверджена «Оцінка конструктивних рішень огородження котловану та взаємовпливу існуючих будинків та нового будівництва». Виходячи з інженерно-геологічних та гідрологічних умов майданчика розроблені рекомендації з проектування та будівництва.

Гуртожитки №8 та №10 відчують найбільший вплив від будівництва нової споруди, тим паче, вони були зведені ще у 60-х роках. Крім цього, фундаменти цих гуртожитків мають стрічкову конструкцію, що вимагає проведення додаткових робіт по їх закріпленню. Ці роботи у майбутньому довелося би обов’язково робити нашому університету. Був зроблений «Висновок про стан будівельних конструкцій будинків розташованих по вулиці Виборзькій 6 та 2», у якому у відповідності з рекомендаціями спеціалізованої наукової організації зараз необхідно укріпити дані фундаменти шпунтовою огорожею з глибиною 24м із сталевої труби. Знайшлася лише одна організація, яка здатна зробити цю роботу, бо для її виконання потрібне спеціальне обладнання. Через специфіку ґрунтів цієї зони, усі сваї, труби, спеціальне спорядження треба вводити під землю лише шляхом вдавлювання та вгвинчування без механічного впливу вібрацій тощо.

Що стосується фундаменту під новий гуртожиток, то висоту опорних свай довелося збільшувати до 24 метрів. Таким чином, на цій глибині занурення вони опираються у гірську породу, що забезпечить надійність конструкції.

У зв’язку із необхідністю проведення додаткових робіт по укріпленню, графік побудови нового гуртожитку довелося змістити у часі. До 1 липня планується завершити шпунтовий ряд для гуртожитку 10, а до 1 серпня – гуртожитку 8. Ці роботи спеціально припадають на літній період, коли більша кількість мешканців вищезгаданих гуртожитків відсутня.

Захисні шпунтові ряди робляться тільки в тих місцях гуртожитків 10 та 8, де можливий вплив нової споруди.

До 1 січня 2009 року по графіку планується повністю спорудити монолітний каркас нового гуртожитку в 11 поверхів. Таким чином, строки виконання зводяться до мінімуму, але відтягується здача усього об’єкту до кінця березня 2009 року.

Що стосується додаткових фінансових витрат на спорудження шпунтовочного ряду, то будівельна компанія бере їх на себе.Також за словами Євгена Павловича, більше ніяких перешкод у будівництві нового гуртожитку не передбачається. Будемо лише сподіватися, що студенти НТУУ «КПІ» скоро зможуть отримувати ордера на поселення до нового гуртожитку.

«Будівництво студентського гуртожитку у КПІ. Частина 1.» - http://studprofkom.ntu-kpi.kiev.ua/news/?ID=1115

Bookmark and Share