«Гарячі» танці просто неба


Жителі міста Лева мали змогу ознайомитися з бальною майстерністю просто неба, під час недільної прогулянки. Фестиваль організувала Львівська міська рада, а ведучим заходу став МС Говорун.

Перед численними гостями виступили танцюристи з клубів “Рондо”, “Едельвейс”, “Атлантик”, “Елегія”, “Сальса Львів”, “Сальса клуб” та інших.

Неабиякий ажіотаж викликав ансамбль “Капоейра” з Луцька. Португальські мотиви, поєднані з елементами бойового мистецтва, по-справжньому запалили глядачів та багатьох змусили приєднатися до танцю.

За словами керівника “Сальса клубу”, 30-річної Луїзи Рейни, мета фестивалю – ознайомити львів’ян з танцювальним мистецтвом, заразити їх життєрадісним духом латиноамериканської культури. Луїза – кубинка. Вона покинула Гавану заради коханого чоловіка та приїхала в Україну. “Коли людина займається мистецтвом, її життя стає радісним!”, - переконана молода жінка. Луїза також працювала в Києві та Дніпропетровську, але обрала своїм постійним пристанищем Львів.

На заняття до “Сальса клубу” приходять люди від 18 до 50 років. У кожного – своя мета. Хтось прагне опанувати мистецтво танцю, інші – позбутися комплексів, навчитися володіти власним тілом, схуднути… Одна Луїзина учениця записалася на танці, тому що довго не могла вийти заміж: сподівалася, що завдяки запальним рухам стане привабливішою.

Українцям навчитися танцювати важче, ніж південним народам, у яких вправні рухи закладені від народження. Але, за словами пані Рейни, навіть нездібні до бальної майстерності люди все одно можуть правильно поводитися під час танцю. Головне – бажання вчитися.

Граціозні учасники фестивалю чудово почувалися в умовах “вуличного театру”: вдягали свої розкішні костюми в наметах, машинах або навіть за власноруч створеною ширмою. Але ці незручності не заважали їм щиро усміхатися та дивувати глядачів своєю витонченістю та пластичністю. Недаремно кажуть, що танці – найкращі ліки від поганого настрою.Bookmark and Share