САУНА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РЕКТОРА ГАНЬБИТЬ ЛЕОНІДА КРАВЧУКА


Кампанія „ПОРА!” на Буковині наполягає на відставці ректора Буковинської державної фінансової академії Володимира Прядка. Спочатку студенти-активісти „ПОРА!” та „Чистої України” висловили свою незгоду з перебуванням на посаді ректора Буковинської державної фінансової академії Володимира Прядка пікетом під стінами Чернівецької ОДА.
За словами організаторів акції, керівник вузу, який одночасно є головою облорганізації НДП (голова - Валерій Пустовойтенко), скомпрометував себе не лише підтримкою Віктора Януковича та переслідуванням студентів. Наслідком використання не за призначенням бюджетних коштів стало відкриття кримінальної справи прокуратурою Чернівецької області.
Активісти „ПОРА!”, зокрема, вимагають пояснень, для чого у новому корпусі академії, на спорудженні якого примушують працювати всіх студентів, окрім навчальних аудиторій, ректор розпорядився облаштувати сауну? "ПОРА!" також звернулась до „студентів, абітурієнтів, викладачів, батьків студентів, всіх тих, кого було позбавлено можливості нормально вчитися чи працювати, несправедливо виключених з академії (колишнього фінансово-економічного інституту чи коледжу) студентів, всіх у кого вимагали хабарів, пригноблювали людську гідність студента”. Автори відкритого листа закликали „засвідчити і оприлюднити” свої „історії”.
Проте сам ректор Прядко, схоже, йти у відставку не збирається. Відтак під стінами ОДА було організовано альтернативний пікет вже на його підтримку. Під час цієї альтернативної акції, активісти ГК "ПОРА!" запросили прихильників ректора взяти участь у роботі "круглого столу", під час якого відкрито обговорити комплекс питань, пов`язаних із його діяльністю. Тоді ж ініціатори акцій отримали усну згоду прихильників пана Прядка взяти участь у його роботі. Пізніше листа-запрошення з пропонованим регламентом обговорення проблеми активісти ГК "ПОРА!" віднесли у приймальню пана Прядка. Засідання було призначено на 14.00 в середу, 9 березня. Проте члени ректорату, викладачі та студенти, які на словах підтримують Прядка, зустріч проігнорували. (Журналістам, які зателефонували у ректорат повідомили, що пан Прядко перебуває у відрядженні і повернеться до Чернівців не раніше п`ятниці, 11 березня. Натомість у четвер, 10 березня, в одній з чернівецьких газет з’явилися відкриті листи ЗМІ на підтримку ректора, підписані викладачами та студентами БДФА). Відтак прочекавши, як того велять академічні традиції 15 і навіть більше хвилин, ініціатори "круглого столу" розпочали його роботу у вигляді прес-конференції для журналістів. Серед можливих варіантів подальшого розвитку подій студенти БДФА Володимир Ткач та Олексій Крикливець бачать усунення Прядка з посади наказами міністрів освіти і науки та фінансів, а також відновлення закритої кримінальної справи по фактам зловживання в БДФА. (Відповідного листа вже направлено міністру освіти і науки Станіславу Ніколаєнку, міністру фінансів Віктору Пинзенику та голові Чернівецької ОДА Миколі Ткачу). Студенти не виключають того, що звернуться за підтримкою до колишнього викладача цього навчального закладу - першого президента України Леоніда Кравчука. Оскільки, за їхніми словами, нинішній ректор академії ганьбить честь не лише академії, а всіх, хто коли-небудь був до неї причетним.

Юрій ЧОРНЕЙ, Чернівці

Bookmark and Share