Таміла Ташева: чи може бути ефективним моніторинг, якій здійснюють організації, фінансово залежні від Міністерства?


Перше на що мені хотілося б звернути увагу, це на те, що такий моніторинг вже проводився, при чому майже в той самий час...

Але до чого він призвів? Призвів він до того, що громадські організації, які об’єдналися у моніторинговий комітет „Молодіжний контроль” у 2007 році при першому випробуванні розійшлися у поглядах. Після статті „Держава стає найбільшим донором ГО” (http://ua.pravda.com.ua/news/2008/1/30/70683.htm) громадські організації, пам’ятаючи про те, що скоро має відбутися конкурс проектів заявили про те, що „відкати”, про які йдеться у згаданій статті насправді ще треба довести.

Я можу зробити висновок, що поновлення роботи моніторингового комітету влітку цього року може бути ні чим іншим, як спроба „засвітки” громадських організацій перед наступним конкурсом проектів від Міністерства сім’ї, молоді та спорту. Адже більшість ГО знають принципи роботи Міністра Юрія Павленка, готового іти на поступки громадським організаціям, тільки для того, щоб його не критикували і використовують це.

Друге, на чому я хотіла би наголосити – чи можуть громадські організації, які здійснюють моніторинг проектів молодіжних та дитячих громадських організацій, що отримали фінансову підтримку Міністерства України у справах сім'ї приймати участь у конкурсі проектів?

Більшість з шести організацій, які вирішили здійснювати моніторинг приймали участь у конкурсі та отримали фінансування з державного бюджету. Постає питання чи може бути ефективним моніторинг, якій здійснюють організації, фінансово залежні від Міністерства?... А хто ж тоді буди слідкувати за цими організаціями, чи вони будуть самі здійснювати моніторинг своєї ж діяльності?!

Отже, якщо підсумувати все вищезазначене, у мене легко викристалізовується тільки один висновок – все це робиться для „засвітки” ГО перед майбутнім конкурсом проектів, але хочетьсявірити що це не так. Як на мене, моніторинг можуть здійснювати тільки ті організації, які не беруть участі у конкурсі проектів від Міністерства, тільки в цьому випадку висновки можуть бути не заангажовані. Якщо це не так, то давайте дискувати, які принципи і правила моніторингу повинні бути закладені від самого початку!? Ми відкриті до відкритої і щирої розмови!

З повагою, Таміла Ташева,
Член Ради Старійшин ВМГО "ФРІ"
8-095-40-58-243
8-098-24-64-853
tamila_tasheva@ukr.net
fri.simferopol@gmail.com

п.с.
Дивіться також:
http://www.fri.net.ua/loadsnews.php?id=3973
http://www.pravda.com.ua/news/2008/6/20/77812.htm
http://www.fri.net.ua/loadsnews.php?id=3667

А редакція Вільного молодіжного порталу вітає Тамілу Ташеву З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ! Хай Твій відкритий і чесний погляд на життя залишається завше, але і постійно доповнюється життєвою мудрістю на досвідом! Хай Твої вірні друзі завжди будуть поруч у радісну і скрутну хвилинку, і вкотре і вкотре радіють Твоїм успіхам, Твоїм здобуткам, підтримують Тебе на скрутних поворатах долі та створюють міцний тил у ті хвилинки, коли у Тобі проявляється маленька золота дівчинка, якою Ти завше глибоко у душі є! МИ ТЕБЕ ЛЮБИМО! ВІТАЄМО ТЕБЕ ЩАСЛИВЕ НАШЕ ЛЕВЕНЯТКО!
Bookmark and Share