ПРОКУРОР МАСАЛОВ ПОДАВ ДО СУДУ НА БОЖИЙ ХРАМ


У той час, коли весь православний світ широко відзначає 1020-річницю хрещення Київської Русі, ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов по-своєму «привітав» прихожан собору Димитрія Солунського Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Ковелі тим, що подав позов до суду, аби позбавити храм земельної ділянки та двох споруд, якими церковна громада користується уже протягом десяти років.

Указом Президента України від 24 березня 2008 року за № 256/2008 «Про відзначення в Україні 1020-хрещення Київської Русі», глава держави Віктор Ющенко створив усі передумови для належного та урочистого святкування в державі сакрального ювілею. Ця визначна у релігійному світі та житті нашої країни подія має величезне історичне, духовне та державотворче значення. Проведені заходи продемонстрували своєчасність та актуальність президентської ініціативи, згуртувавши на берегах сивого Дніпра ієрархів всього православного світу. Жителі всієї України відчули в ці святкові дні високе духовне піднесення і всеосяжне єднання у вірі.

Але на превеликий жаль, як видно, Указ Президента – не указ для горезвісного ковельського міжрайонного прокурора Сергія Масалова, відомого громадськості далеко за межами Волині своїми «наїздами» на підприємців, сиріт, віруючих людей. Одна лише автопригода, коли він збив машиною 18-річну студентку міста Луцька, – чого варта! А «боротьба» прокурора з корупцією в якій він сліпо не бачить цинічних майнових оборудок свого колишнього стажера – нинішнього міського голови Сергія Кошарука?

Саме під час підготовки і святкування знаменної релігійної дати, більш за все, рука лукавого водила Масаловим в ці червневі дні, коли він, в «кращих» сумнозвісних традиціях войовничих атеїстів-богоборців, підписував позовну заяву до господарського суду Волинської області з вимогою скасування рішення сесії Ковельської міської ради від 25.11.1998 р. № 5/12 «Про надання у власність земельної ділянки Парафії Св. Димитрія Солунського Української Православної Церкви Київського Патріархату зі змінами від 28.02.2008 року № 32/14». Цим рішенням ковельські міські депутати завершили десятилітній процес спорудження нової окраси Ковеля – величного православного храму.

Невже зведення коштом громади біля вікон міжрайонної прокуратури нового осередку духовності викликало воістину диявольський вчинок керівника-анцихриста цієї державної правоохоронної структури? Недарма ж пан Масалов протягом 2007-2008 років влаштував справжній терор та переслідування релігійної громади Української Православної Церкви Київського Патріархату.

А все це розпочалося з протесту «правої руки» Масалова - Миколи Дарчика, який вимагав скасувати рішення Ковельської міської ради № 5/12 від 25.11.1998 року про надання земельної ділянки парафії Св. Димитрія Солунського. Цей факт не залишився осторонь засобів масової інформації. Власний кореспондент обласної газети «Волинь» Ярослав Гаврилюк опублікував критичну статтю «Прокуратура «воює» з церквою». У цій публікації журналіст озвучив широкій громадськості причину цього ганебного прецеденту, зокрема навів слова настоятеля собору святого Димитрія Солунського, благочинного Ковельського міського благочиння Київського патріархату, митрофорного протоієрея Анатолія (Александрука): «У присутності працівника архітектури та представника фірми, яка монтувала огорожу, заступник міжрайонного прокурора (Дарчик) три години вів зі мною мову, щоб ми уступили земельну ділянку під автостоянку. Мені казали: «Уступіть землю, а ми тоді вас залишимо у спокої».

Дана публікація у «Волині» і висвітлена газетою проблема об’єднала місцевих депутатів, незалежно від політичної належності та віросповідання, які пліч-о-пліч стали на захист православних виборців. Оцінивши ситуацію у сесійній залі та одностайність депутатського корпусу, міжрайонна прокуратура, кроком рака, відкликала свій вандальський протест. Втім, як не дивно, прокурорська вакханалія знайшла своє продовження. 14 грудня 2007 року тепер уже «ліва рука» Масалова – Володимир Ющик – виносить припис вже про усунення порушень вимог земельного законодавства і вимагає його негайно виконати. Хоча різницю між протестом і приписом важко знайти, вони – ідентичні за своєю суттю. Це в черговий раз підтверджує «високий» професійний рівень як Масалова, так і його заступників.

Депутати відповідально віднеслись до прокурорського припису та зауважень, викладених в ньому. Рішенням Ковельської міської ради від 28.02.2008 р. № 32/14 пункт 1.2 зобов’язано релігійну громаду Св. Димитрія Солунського замовити та подати на затвердження міської ради матеріали інвентаризації земельної ділянки щодо її надання на умовах оренди. Як законослухняна інституція, парафія виконала цю вимогу. Рішенням міської ради від 27.03.2008 р. № 33/10 матеріали інвентаризації було затверджено, чим виконано припис прокуратури.

То що ж не дає «спокою» пану Масалову? Задумана прокурорська автостоянка за рахунок церковної землі? Чи є якісь більш «вагомі» бізнес-наміри прокуратора Ковельщини? Чомусь Сергію Масалову дуже добре видно порошинку в оці православної християнської громади, тоді як колоди у своєму не помічає! На даний час сама Ковельська міжрайонна прокуратура не має документів, які б стверджували її право на користування зайнятою землею площею в чверть гектара (!!!) в центрі міста. Яка ще прокуратура в Україні має стільки землеволодінь? Тоді як бути з адмінбудівлею за номером 7 по вулиці Шевченка? Набудованими обабіч гаражами? Виходить, що прокуратура, сама не маючи законно набутої земельної ділянки, займалася самочинним будівництвом? Якась бісівщина у діях прокурора! Можливо неспроста твердять православні прихожани про потребу освячення приміщення ковельської прокуратури, бо навіть вестибюль цієї будови оздоблений мармуровими плитами з демонтованого в 1991 році пам’ятника Леніну – основоположнику новітніх дикунських гонінь на церкву та фізичного знищення священників. Справа Леніна у Ковелі живе досі?

Якщо бути принциповим і послідовним в діях, то державному службовцю Масалову слід би звернутися до суду на Прокуратуру про знесення самовільних забудов. І як Сергій Масалов, не зважаючи на масові протести волинян, ухитрився «видавити» для себе другий прокурорський термін у місті Ковелі. Адже загальновідомо про вимоги щодо ротації керівних прокурорських кадрів та обмеження п’ятирічним терміном перебування прокурора на одному місці служби, аби він не зрісся з криміналітетом та корумпованими чиновниками. Президентське гасло «Закон – один для всіх!» на «масаловщину» не поширюється? Питань виникає багато…

А поки що, чергове судове засідання за позовом прокурора Масалова відбудеться завтра, 12 серпня, о 11-й годині 30 хвилин в приміщенні Господарського суду Волинської області, що в обласному центрі на проспекті Волі, 54-а. Дивує, правда, той факт, що на попереднє судове слухання, яке відбулося 29 липня цього року, не прибули уповноважені представники від ковельського міського голови Сергія Кошарука. А представники найбільш зацікавленої сторони – релігійної громади Св. Димитрія Солунського, взагалі до процесу не були залучені. Про саме існування прокурорського позову депутати міської ради теж інформовані не були.

Наступного року український та російський народи будуть відзначати 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Влучне слово великого письменника не має меж у просторі і часі. І як тут не згадати відому фразу Собакевича з «Мертвих душ»: «Один там только и есть порядочный человек – прокурор, да и тот, если сказать правду, свинья». Дійсно – класика безсмертна…

Bookmark and Share