ІВАН СИЛА ЙДЕ В ПЛАСТУНИ


Книжка про закарпатського силача Івана Силу (Кротона), яка побачила світ у львівському «Видавництві Старого Лева», здобуває дедалі більше прихильників. Днями її презентація відбулася на 14-му обласному зльоті скаутів Одещини, які з’їхалися на щорічне таборування в урочище «Ліски» біля моря.

Понад двісті представників «Одеської спілки скаутів» та дитячо-юнацького товариства «Січ» з цікавістю вислухали розповідь автора Олександра Гавроша про унікальну долю одного з найсильніших українців світу. До речі, під час таборування діти мали змогу на свої очі подивитися виступ одеського богатиря Миколи Пасічника, який, як і Іван Сила, гнув на шиї залізяки, лягав на бите скло чи ходив по цвяхах. Благодійний фонд Івана та Юрія Лип подарував дітям добірку книжок, серед них і «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу».

А поміж тим Іваном Силою зацікавилася не тільки пластуни, але й прихильники бойового гопаку. Під час літнього табору в селі Зіболки Жовківського району Львівщини гопаківці вивчали біографії не лише Івана Сірка, Івана Богуна чи Петра Сагайдачного, але й найвідоміших українських силачів – Івана Сили (Кротона) та Івана Піддубного.

Валентин Кузан, Одеса

Bookmark and Share