ДемАльянс сказав міністерству як реформувати систему державного фінансування молодіжних організацій


У заході взяли участь представники молодіжних громадських організацій України та міністерства.
«Сьогоднішній захід був одним з серії круглих столів, які ми плануємо присвятити напрацюванню пропозицій міністерству у справах сім'ї, молоді та спорту щодо реформування системи державного фінансування всеукраїнських молодіжних громадських організацій», - зазначив Голова Демократичного Альянсу Василь Гацько.
У своєму коментарі лідер молодіжного об’єднання, також, наголосив на вадах української системи державного фінансування молодіжних громадських організацій.
«Варто зазначити, що система державного фінансування громадських організацій у будь-якій країні має виконувати два основних завдання. По-перше, активізовувати громадський рух шляхом підтримки його ініціатив. По-друге, вирішувати конкретні проблеми суспільства через реалізацію громадськими організаціями проектів, що отримали підтримку держави.
В нашому випадку ці завдання мав би виконувати конкурс проектів програм, який, останнім часом, на мою думку, справедливо піддається різкій критиці громадськості. Лише за останні півроку на адресу конкурсу і міністерства у виступах, публікаціях, акції протесту сипалися звинувачення щодо необ’єктивності його проведення. Мені варто визнати, що вагому частину цієї критики продукує Демократичний Альянс», - підкреслив Василь Гацько.
Він зазначив, що «в основі згаданої необ’єктивності лежить заангажованість членів конкурсної комісії, яка перетворює конкурс на конкуренцію протекцій замість того, що стимулювати конкуренцію ідей між молодіжними організаціями».
В. Гацько закликав молодіжні організації докласти всіх зусиль до того, щоб зміни, які будуть внесенні до Положення, що регулює проведення конкурсу, підсилили цінність рішень молодіжних організацій щодо розв’язання тих чи інших проблем української молоді.
Також, лідер ДемАльянсу презентував пропозиції по необхідним змінам у системі державного фінансування всеукраїнських молодіжних та громадських організацій.


Bookmark and Share