130 МОЛОДИХ УКРАЇНЦІВ ЦЬОГОРІЧ ЗРОБИЛИ «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА»


Другий рік поспіль ФРІ організовує табір для активної молоді з усієї України. «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА» став гарним доповненням до щорічного табору для членів «Фундації» - «ЛІДЕР». Адже участь у ньому можуть взяти не тільки члени ФРІ, але й представники будь-яких інших дружніх молодіжних та громадських організацій, органів студентського самоврядування і просто ініціативні, активні молоді люди, які прагнуть нових знань, обміну досвідом у сфері громадської активності, а також корисного відпочинку на лоні мальовничих Карпат.

Протягом перших трьох днів табору учасники табору «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА-2008» мали змогу отримати знання та збагатитися новим досвідом, побувавши на заняттях та тренінгах із таких тем:
«Робота в команді»
«Лідерство. Відповідальність рівна силі»
«Написання проектів»
«Піар для НДО»
„Участь юнацької молоді в громадській діяльності”
«Практичні основи організаційної роботи»
«Робота зі ЗМІ»
«Робота органів студентського самоврядування»
«Адвокасі»
«Фандрейзінг»
«Використання Інтернет у громадській діяльності»
«Природа громадсько-політичного лідерства»
«Мотивація»
«Молодіжний туризм»
„Участь студентської молоді в громадській діяльності”
„Взаємовідношення громадського та політично-партійного сектору”
„Професіоналізація громадської діяльності: тяжкі наслідки”
„Фандрейзинг”
«Ділове спілкування»
«Довіра в команді» та ін.

Для забезпечення насиченої та цікавої навчальної програми організаторами були запрошені досвідчені та молоді тренери Юлія ТАТЕНКО, Олександр СОЛОНТАЙ, Сергій ПОЛОВЕНКО, Євген БРИЖ, Тетяна ПЕКУР, Олександра МАТВІЙЧУК, Андрій ШЕКЕТА, Наталія ТЕРНАВСЬКА, Михайло ЛЕБЕДЬ, Олександр АКИМЕНКО, Олександр ДЕМЧЕНКО, Олександр ПОДОЛЯН, Костантин та Данило та інші.

Окрім навчальної програми учасники табору мали змогу насолодитися прекрасною заповідною природою Карпат та найбільш високогірного озера України – Синевиру, яке розташоване на висоті 1000 метрів над рівнем моря. Молодь також познайомилась із традиціями святкування свята Спаса на Міжгірщині під час фестивалю «На Синевир трембіти кличуть».

Щовечора учасники табору спілкувалися та дебатували на актуальні теми біля традиційної дружної ватри, за якою також лунали укрїнські народні, козацькі, повстанські та сучасні пісні. Неформальне спілкування насправді допомогло не лише налагодити дружні стосунки між учасниками, але й обговорити широке коло надзвичайно болючих для сучасної української молоді питань, замислитись над шляхами їх вирішення.

Як своєрідний «бонус» до цьогорічної таборової програми «КРОКУ ДО ЛІДЕРСТВА» додалися вечірні покази кліпів українських виконавців та презентаційних роликів України. Іншим приємним подарунком для таборівців стало вранішнє заняття з йоги, яке для усіх охочих провів один з найяскравіших тренерів табору Сергій ПОЛОВЕНКО. Напевне для багатьох залишилися незабутні враження від медитації на світанку у Карпатах при спогляданні закутаних у ранковий туман вершин... ; )

Четвертий день «КРОКУ ДО ЛІДЕРСТВА» - традиційний переїзд учасників із Міжгірського до Рахівського району Закарпаття з подальшим сходженням на гору Говерлу. Цьогоріч сходження здійснила «прекрасна половина» табору у супроводі кількох представників сильної статі : ). Дівчатам у цьому посприяла як напрочуд прекрасна погода, так і наявність відповідного транспорту, який доправив їх на сідловину найвищої гори України. Повернувшись, дівчата охоче поділилися з хлопцями надзвичайно позитивною енергетикою та зарядом сил, які отримали від підкорення вершини. (Організатори переконані, що наступного року під час табору «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА-2009» сходження на Говерлу здійснять усі охочі учасники, не залежно від статі : ) : ) ; )!)

Слід наголосити, що позитивний ефект від табору не обмежився теоретичними знаннями, які отримали учасники. Молодь в Україні насправді здатна на дуже великі зрушення, що і почала доводити вже безпосередньо під час таборівки. Майбутні (і теперішні) лідери активно охороняли озеро Синевир, яке належить до заповідних об»єктів України, від несанкціонованого купанння деяких не надто свідомих іноземних туристів, а також влаштувала екологічну акцію на г. Говерлі, де поприбирала купи залишеного туристами сміття. Такі факти вкотре доводять, що на таборах ФРІ збираються справді не випадкові люди, а справжні лідери, готові брати відповідальність за долю свого краю, природи, своєї держави.

Що ж до інших підсумків цьогорічного табору «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА», то хотілося зазначити, що кількість учасників у порівняннні з минулим роком зросла у 2,5 рази, так само у рази збільшилася кількість тренерів. При чому зміни відбулися не тільки у кількісному вимірі, а і в якісному, про що свідчать відгуки багатьох учасників табору. У цьому контексті хотілося б висловити глибоку вдячність відповідальній за навчальну програму табору, члену Ради Старійшин ВМГО ФРІ Маринці ЦАПОК! На ній, милій і тендітній, лежали величезні відповідальність та навантаження, але вона з усім впоралась чудово, завдяки чому табір справді вдався! Так само велика подяка комендантові табору Назару ЗЕЛІНЦІ (за сумісництвом - «зірці» з кліпу «Тартака» ; ), інтенданту табору Володі ФЕСЬКОВУ, завдяки якому усі учасники мали що їсти і на (у) чому спати, і взагалі відчували себе максимально комфортно. Спасибі усім тренерам, які вклали свій час, сили та кошти для того, щоб поділитися своїми знаннями та досвідом із майбутніми лідерами України, дякуючи яким в української молоді і є така чудова школа лідерства, є щорічний табір ФРІ «КРОК ДО ЛІДЕРСТВА»!

Фотогалерея табору наповнюється за адресою - http://fri.io.ua/album146467
Фотогалерея з минулорічного табору - http://fri.io.ua/album126860


Bookmark and Share