ФМЛУ провів прес-конференцію до Дня Державного Прапора України


Під час прес-конференції була презентована перша в Україні книга-нарис з історії Державного Прапора України та правил його використання, урочисто проголошено та підписано Маніфест пошани до Державного Прапора України та підведено підсумки першого року реалізації Всеукраїнської патріотичної ініціативи «Жовто-блакитний – національна гордість України».

У прес-конференції взяли участь Ігор Шевченко, засновник Форуму молодих лідерів України, Інна Новак, засновник та директор Міжнародного Центру протоколу та етикету та Олег Скрипка, співак.

Засновник ФМЛУ Ігор Шевченко відзначив, що основним елементом ініціативи стало встановлення державних прапорів по всій Україні. Члени ФМЛУ самостійно встановили кілька десятків національних прапорів на дахах будинків у центрі Києва, що надихнуло інших стаціонарно вивішувати прапори на своїх будівлях та офісах. «Прапор – символ єдності країни та нації і впливовий елемент патріотичного виховання», - переконаний І.Шевченко.

Найбільшим досягненням є те, що урочисте громадське святкування Дня Державного Прапора вже стало традиційним і цього року привернуло увагу значної кількості громадян та громадських організацій. Після минулорічного громадського святкування цього року свято відзначатиметься на офіційному рівні за участі Президента України та інших керівників держави. Окрім того, після численних звернень ФМЛУ було видано офіційний документ, який зобов'язує державні установи вивішувати Державний Прапор не лише на свята, а постійно.

Ігор Шевченко також презентував на прес-конференції книгу "Жовто-блакитний - гордість України" - перше видання, в якому комплексно описана історія Державного Прапора України та зібрано основні міжнародні правила і стандарти поводження з державними прапорами, яких дотримуються в усьому світі.

Окреслюючи плани ініціативи на наступний рік Ігор Шевченко зазначив, що планується відкрити Алею єднання, де будуть розміщені всі прапори областей України на чолі із Державним Прапором України, запустити інформаційний портал, присвячений Державному Прапору України, провести Всеукраїнську виставку архівних матеріалів з історії Державного Прапору (із залученням унікальних колекцій українських прапорів, що знаходяться в Відні та Москві), видати ілюстровану книжку про Державні символи України для дітей, видати фундаментальну книгу із історії Державного Прапора України, розробити та подати до Верховної Ради України законопроект «Про Державний Прапор України». На даний момент ведуться переговори із мережами АЗС, супермаркетів, із мобільними операторами щодо стаціонарного встановлення прапорів. Також ведеться робота по запровадженню у середніх школах тематичних занять з історії та правил використання Державного Прапора України та інших державних символів.

Директор Міжнародного центру протоколу та етикету Інна Новак переконана, що та нація, яка недбайливо поводиться із своїим державними символами, основним з яких є прапор, не має майбутнього. За її словами, питання щодо використання державної символіки в нашій країні починають порушуватися на всіх рівнях, але, на її думку, має з'явитися орган, якому доручать розробити нормативні матеріали щодо використання державних символів, а потім контролювати дотримання цих вимог. На переконання І.Новак, якщо сьогодні проїхати по Києву, можна натрапити на велику кількість місць, де треба було б "більш дбайливо і правильно" вивішувати державні прапори.

У своєму зверненні Олег Скрипка заявив, що "дуже вітає" таку ініціативу популяризації нашого прапора. "Держава будується на патріотизмі наших громадян, а патріотизм будується на певних конкретних речах, і такі конкретні речі ми зараз робимо", - сказав він.

Після цього урочисто зачитав та підписав Маніфест пошани до Державного Прапора України, збір підписів під яким продовжує тривати на нашому ФМЛУ.

На останок Засновник Форуму молодих лідерів України запросив усіх на урочисте громадське святкування Дня Державного Прапора України 23 серпня о 13:30 на головну площу Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.».

Форум молодих лідерів України висловлює щиру вдячність банку «РОДОВІД» - офіційному партнеру Всеукраїнської патріотичної ініціативи «Жовто-блакитний – національна гордість України».Bookmark and Share