У Мукачеві ФРІ реалізувало міжнародний молодіжний проектУчора на Закарпатті фінішував міжнародний українсько-польсько-німецький молодіжний проект “InterNos. Активно по життю!”. Протягом тижня з 19 до 25 серпня в Мукачеві спільно навчалися 26 молодих людей – представники трьох країн. Зва цей час вони отримали знання із таких тем, як “Написання проетів”, “Фандрайзінг”, “Міжнародна комунікація”, “Масові акції”, “Молодь в дії” та ін. Тренерами та лекторами виступили представники Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Фундація Регіональних Ініціатив”. Після проходження теоретичної частини навчань, завданням учасників було розробити та реалізувати власні проекти у громаді міста. Креатив та винахідливість, які проявили інтернаціональні команди учасників, приємно вразили навіть організаторів.

Зокрема, серед втілених проектів можна було побачити інтерактивну виставу у дитячому садочку, яка надзвичайно потішила діток, перформансну акцію в замку Паланок, спрямовану на збільшення туристичної зацікавленості та привернення уваги до фортеці. Ще один проект передбачав проведення соціологічного дослідження щодо задоволення/незадоволення мешканців Мукачева умовами проживання у їхньому місті. Вміння представити своє місто, розповісти про нього, його найпривабливіші куточки та славні історичні сторінки представники громади Мукачева могли проявити, взявши участь у четвертому проекті “інтерносівців” – тематичних вуличних інтер’ю.

Загалом організатори міжнародного проекту “InterNos. Активно по життю!”, зокрема співкоординатор та керівник проекту в Україні Руслан Лебідь, надзвичайно задоволені тим, як пройшла завершальна стадія проекту на Закарпатті: “Результати нашого анкетування, проведеного після навчань, виявили, що учасники зовсім не відчували мовного чи ментального бар’єру при спілкуванні та спільній розробці й втіленні проектів!”. Основна мета цього міжнародного заходу, – покращення кооперації між молоддю різних європейських країн, підвищення її соціальної, громадської активності, налагодження контактів та спільне втілення різноманітних корисних для громади проектів, вважають організатори, досягнута.

Міжнародний проект “InterNos. Активно по життю!” був втілений спільно трьома громадськими організаціями: польською волонтерською організацією “Trampolina”, німецькою ГО, орієнтованою на співпрацю з країнами східної Європи, “Trialog” та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Фундація Регіональних Ініціатив” (за фінансової підтримки фондів Роберта Боша, Баторего та Паусі).


Bookmark and Share