Обдаровані діти -майбутнє України!


Хоча деякі вважають, що заможні люди займаються добродійністю заради самореклами. Прикро, але є і такі "добродійники". Це на їх совісті.

Добродійність має бути усвідомленою. Показовий для мене приклад такого відношення, гідний наслідування, – доброчинна діяльність Віктора Пінчука. Я згодна з ним, що добродійність може й повинна стати одним із ключових факторів соціального прогресу в Україні.

Особисто я зайнялася благодійництвом в силу власних переконань і особистої відповідальності за тих, кому допомагаю. Чому ми вирішили опікуваться саме обдарованими дітьми, позбавленими батьківської любові? Може це звучить занадто амбіційно, але ставимо за мету сприяти появі в нашій країні нової творчої еліти, сприяти формуванню ініціативного, самостійно мислячого, відповідального покоління. Бо, на жаль, протягом усіх років незалежності люди були зайняті зароблянням грошей, виживанням у складних економічних умовах. Головне було – прогодувати свої родини. А творчий, духовний розвиток дітей відійшов на другий план

Ми ризикуємо через десяток років залишитися без культурної, творчої еліти і як нація утратити свою національну ідентичність, духовність, моральність. Не за які капітали цього не купити. Тому необхідно запобігти культурній деградації суспільства вже зараз.

Це і стало головною мотивацією для створення очолюваного мною благодійного фонду. Працюємо на перспективу, щоб через десять років в Україні з'явилася нова творча інтелігенція – співтовариство освічених, культурних і талановитих людей. Особливої уваги та допомоги потребують діти, позбавлені батьківського піклування. Важливо, щоб на шляху кожного маленького громадянина зустрілися дорослі, котрі підтримають його таланти. Незалежно від того, стане ця дитина знаменитою чи ні. Саме така мета стоїть перед нашим Фондом.

Наш Фонд допомагає талановитим дітям із малозабезпечених родин і дітям-сиротам.

Встановлюємо спеціальні стипендії, сприяємо їхній участі у творчих конкурсах і фестивалях. Реалізуємо проекти, гроші від яких йдуть на допомогу обдарованим дітям.

Так, напередодні Дня Святого Миколая разом із Тетяною Франчук в її галереї сучасного мистецтва "Kyiv.FineArt" провели виставку дитячого малюнка "Малюю світ", яка закінчилась благодійним аукціоном. Всі зібрані кошти пішли на подарунки обдарованим дітям із малозабезпечених родин. А ще ми зібрали творчих дітей зі шкіл-інтернатів міста Бровари. У традиційній святковій виставі окрім професійних артистів брали участь і самі вихованці інтернатів.

Така турбота, на мій погляд, буває важливішою за матеріальну допомогу. Краще дати дитині відчути, що вона потрібна, цікава як особистість, талановита (бо немає безталанних дітей), ніж відкупитися від неї цукеркою чи іграшкою.

Робота у цьому напрямку продовжується. Плануємо й надалі відбирати кращі дитячі номери та включати їх у концертні програми разом із виступами відомих українських артистів. Проводитимуться майстер-класи для талановитих дітей. І не тільки з вокалу, танців, дефіле, але й зі стилістики, дизайну тощо.

Хочемо організувати Фестивалі дитячої та юнацької творчості, на яких розкривалися б юні таланти. В планах Фонду також заснування іменних стипендій для обдарованих дітей.

А ще у перспективі я хочу відкрити у Києві дитячу школу мистецтв.

Займаючись благодійництвом, я хочу привернути увагу дорослих до проблем творчого розвитку дітей. На жаль, сьогодні школа (чи інтернат), де навчаються діти, позбавлені батьківської турботи, не може повною мірою сприяти всебічному, гармонійному розвиткові учнів. Цілеспрямованої державної політики в цьому питанні теж немає: майже зруйноване позашкільне виховання. Утім, не варто, напевно, чекати вирішення цих болючих проблем тільки від державних інституцій. Добре, що з'являються різні благодійні організації. Наприклад, фонд Володимира Гришка шукає молоді дарування, допомагає їм розвиватися, продюсує їх. Переконана, що відомі творчі люди не мають права замикатися лише на своїх успіхах, славі й гонорарах.

Визначення "Діти наше майбутнє!" існує давно, і навряд чи треба когось переконувати в тому, що від того, якими вони виростуть і стануть особистостями, залежить наше з вами майбутнє.

Ще і ще раз, закликаю всіх – сьогодні й кожного наступного дня зігріймо теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднаймо зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни стануть гідними людьми, гордістю нашої країни.Bookmark and Share