Молодь ініціювала створення Фронту проти узаконеного рабства


Під час зустрічи мова йшла про новий варіант Кодексу законів про працю, нещодавно прийнятий у першому читанні. Законопроект, зокрема, пропонує розширити перелік підстав звільнення робітників, дозволяє збільшити кількість робочих годин до 10, обмежує права професійних спілок у питаннях захисту робітників та скасовує легітимність комісій з індивідуальних трудових спорів. За прийняття нового Кодексу проголосували 386 народних депутатів.

Представники професійних спілок під час круглого столу розповіли молодіжним та студентським організаціям в чому полягають загрози законодавчої ініціативи для молоді. Зокрема, про своє бачення ситуації розповіли Голова Всеукраїнської професійної спілки робітників позабюджетних організацій «Народна профспілка» Віктор Яворський, Голова Национальної конфедедерації професійних спілок України Петро Петриченко та юрист Київської місцевої професійної спілки «Захист Праці» Віталій Дудін.

На круглий стіл були також запрошені і лідери парламентських фракцій та автори законопроекту – народні депутати Олександр Стоян, Ярослав Сухий та Василь Хара. Проте жоден з них не був присутній на заході.

Наприкінці зустрічи представники профспілкових, громадських, молодіжних та студентських організацій підписали Угоду про створення спільного Фронту дій проти узаконеного рабства, у якій заявили, що виступають проти звуження існуючих прав та свобод робітників, “як молоді, так і старшого віку”.

“Зобов’язуємось спрямувати наші дії на недопущення прийняття кабальних по відношенню до робітників законів, та використовувати задля цього усі доступні нам методи,” – йдеться в Угоді.

Захід був організований Київською міською організацією Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» («ФРІ») та молодіжною ініціативою «Пряма дія».

Додаткову інформацією шукайте на сайті http://samozahist.org.ua/Bookmark and Share