Незабаром громадські місця Києва стануть вільними від тютюнового диму


Згідно з цим рішенням Київради, у столиці незабаром буде заборонено курити на зупинках громадського транспорту, дитячих майданчиках, в підземних переходах, під’їздах будинків, ліфтах, зонах відпочинку, в тому числі в парках, скверах, на пляжах, територіях церков, навчальних закладів, гуртожитків, у закритих і відкритих спортивних спорудах, на робочих місцях підприємств різних форм власності, в комп’ютерних клубах, кінотеатрах та інших місцях, повний перелік яких міститься в рішенні.

Форум молодих лідерів України вже більше року опікується питанням чіткого визначення місць, в яких є забороненим тютюнокуріння, а також іншими питаннями боротьби з епідемією тютюнокуріння в Україні. Участь у лобіюванні даного рішення стала одним з основних напрямів діяльності Форуму в цій сфері. Зокрема, ФМЛУ написав низку листів підтримки та звернень до Київського міського голови Л. Черновецького, депутатів Київради, а також до посадових осіб, відповідальних за розробку та погодження проекту рішення «Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві». Також Форум молодих лідерів активно співпрацював з розробником даного рішення Київським міським центром здоров’я Головного управління охорони здоров'я м. Києва.

Форум молодих лідерів України висловлює подяку всім депутатам міськради, хто проголосував «ЗА» рішення «Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві» та всім, хто долучився до розробки цього соціально корисного і важливого документу. Наразі черга за Київською міською державною адміністрацією та іншими органами державної виконавчої влади, від яких залежить, чи буде це рішення ефективно впроваджене в життя.

ФМЛУ також висловлює надію, що Київрада продовжить позитивну тенденцію ухвалення суспільно корисних антитютюнових рішень і підтримає проект рішення «Про впорядкування продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в міській торговельній мережі», що незабаром буде поданий на розгляд Київради. ФМЛУ слідкуватиме за ходом розгляду даного проекту та обов’язково проінформує своїх учасників про його результати.

_____________________________________

Форум молодих лідерів України вже другий рік поспіль активно проводить діяльність, спрямовану на боротьбу з епідемією тютюнокуріння в Україні. Зокрема, ФМЛУ було реалізовано наступні проекти та досягнуті наступні позитивні результати:

- здійснено лобіювання ряду законопроектів, що стосуються заборони зовнішньої реклами тютюнових та алкогольних виробів, підвищення розмірів акцизного збору на тютюнові вироби;
- проведено прес-конференцію в Українському домі з залученням українських зірок шоу-бізнесу, кіно, спорту та представників провідних ЗМІ у рамках святкування Всесвітнього дня без тютюну;
- підписано Маніфест проти куріння українськими зірками шоу-бізнесу, кіно та спорту;
- реалізовано численні вуличні акції у м. Києві з розповсюдження антитютюнових інформаційних матеріалів;
- створено інформаційний портал www.smokefreeukraine.org;
- створено громадянський рух «За Україну без тютюнового диму».
Bookmark and Share