Автори законопроекту втекли від пікетувальників


На акції зібралося близько 50 пікетувальників. Вони розтягнули величезний банер "для сліпих депутатів" із написом «Ні новомому Трудовому кодексу», роздавали депутатам та перехожим листівки, а також за допомогою звукопідсилювача нагадували нардепам про те, що кріпацтво було відмінене ще у 1861 році. Активісти також розклали папірці із написами «Право на працю», «Право на страйк», «Захист від незаконного звільнення», «Право на відпочинок» та ін. біля входу будівлі де мало відбутися засідання Комітету. Громадськість і запрошені журналісти мали змогу спостерігати, як депутати топталися по «правам», заходячи і виходячи з будинку. Потрапив у фотооб’єктив і один з авторів законопроекту – Василь Хара (див. фото у вкладеному файлі). Під час пікету лунали гасла «Ми – не раби!», «Ні - новомому Кодексу!» «Харі в харю!» та ін.

Організатори акції під час своїх виступів згадали і розроблений Міністерством освіти і науки України проект змін до Закону «Про вищу освіту», який пропонує ввести примусові відпрацювання випускників вузів на строк від трьох років. Пікетувальники назвали цей законопроект рабським та антисоціальним.

Нагадаємо, що за прийняття нового Кодексу законів про працю у першому читанні нещодавно проголосувала переважаюча більшість – 386 народних депутатів. Інші обранці, які опинилися у меншості під час голосування в Верхоній Раді, утримались – не голосували "проти" нового Кодексу. Законопроект одразу викликав неоднозначну оцінку суспільства, оскільки, зокрема, дозволяє збільшити кількість робочих годин до 10, обмежує права професійних спілок у питаннях захисту робітників, скасовує легітимність комісій з індивідуальних трудових спорів та пропонує розширити перелік підстав звільнення робітників. Законопроект, наприклад, пропонує звільнення робітників за "втрату довіри", або якщо "використання праці працівника стає для роботодавця неможливим або недоцільним".

ДОВІДКА: Громадянський фронт проти узаконення рабства — об'єднання громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Докладніше про Фронт читайте тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2340

Фото і відео з акції, та додаткову інформацію шукайте на SAMOZAHIST.ORG.UA

Bookmark and Share