Форумчани здійснили мандрівку «Мікс чудес»


У перший день на форумчан-мандрівників чекала оглядова екскурсія старовинним містом з відвіданням каньйону р. Смотрич, площі Польський Ринок, Вірменського кварталу, Кафедрального костьолу з турецьким мінаретом, а також екскурсія славнозвісним старим замком, що є унікальною оборонною спорудою XI-XVII століть. Замок побудований на скелястому мисі біля вузького перешийка, через який вела давня головна дорога до Старого міста.

Учасники подорожі дізналися про історію побудови та реконструкцію Старої фортеці, побачили воскові експонати турецьких, нідерландських, польських солдатів та українських козаків. Особливо запам’яталася боргова яма, в яку на ніч саджали затятих боржників, що весь наступний день відпрацьовували свій борг; а також багаторівневий колодязь, в який за традицією кидали монети. Захопив своєю красою мальовничий краєвид на старе місто з однієї з численних башт замку. А ще всі бажаючі мали змогу спробувати свої сили у стрільбі з луку.

У рамках екскурсійної програми другого дня форумчани побували в Національному природному парку «Подільські Товтри», визнаного одним із семи чудес України. Товтри представляють собою залишки бар'єрних рифів міоценового моря, складених із вапняків. Аналогів у світі цьому рифу немає, але подібні за деякими геологічними структурами скелясті гряди є у Великобританії та США.

Здивував своєю красою всіх Китайгород – надзвичайно цікаве містечко, відоме залишками поселень трипільської культури та Китайгородським відслоненням, що представляє всесвітньо відомий повний розріз силурійських відкладів.

Учасники подорожі відвідали Бакотську затоку, що також належить до семи чудес України і вважається одним із наймальовничіших куточків Поділля. Ще побували у Свято-Михайлівському скельному монастирі літописного міста Бакота (ХІ – ХIV ст.), нині затопленого водами Дністровського водосховища.

Наприкінці подорожі учасники отримали подарунковий диск із фільмом про Кам’янець-Подільський та Подільські Товтри і море позитивних вражень разом з унікальними фото відвіданих місць. Кам'янець-Подільський зачарував форумчан неповторною єдністю ландшафту та архітектури.

Форум молодих лідерів України висловлює щиру подяку автору і ведучому краєзнавчого серіалу «Унікальна Україна», режисеру програми «Паралельний світ» Ярославу Козаку за організацію подорожі «Мікс чудес».Bookmark and Share