До революції - одна "ПОРА!". Після - нібито, дві. Хто є who?


Хоча український політичний та мас-медійний бомонд вже давно говорить про існування двох крил громадянської кампанії "ПОРА!", у Полтаві під час всіх трьох турів президентських виборів говорили, що "ПОРА!" одна. Вона не ділилася на "жовту" і "чорну". І ніхто - ні СБУ, ні міліція (при арештах), ні політики, ні журналісти - не розділяли активістів на жодні кольори. Місцевих активістів вони знають в обличчя. Знають їх в Києві, Львові, Харкові та інших обласних центрах.
Молодь в ті часи ділилася на справжніх активістів і тих, хто "під них косить". Але других було всього двоє. Та й ті під час першого допиту в обласному управлінні СБУ відхрестилися від причетності до "терористичної" організації та десь забігли. Не відхрестився тільки один. Той і зараз продовжує займатися активною політичною діяльністю.
Активна діяльність всіх активістів громадянської кампанії "ПОРА!" і відкриття кримінальної справи під час Помаранчевої Революції поставили цей молодіжний рух на першу сходинку популярності.
Але тільки стають відомими результати революції, як у Полтаві "випливають на поверхню" люди, які знову називають себе активістами ГК "ПОРА". Звичайно, з жовтою символікою.
Окремо від них, але впевнено проявляє активність відомий у невеликих колах один підприємець, який теж приєднує себе до того ж "жовтого крила".
Ця людина вирішує зробити у Полтаві гучну піар-акцію від імені громадянської кампанії "ПОРА" на захист прав місцевих перевізників. Суть якої полягала в піднятті цін за переїзд в маршрутних автобусах.
Не узгодивши до кінця позиції з справжніми місцевими активістами, цей підприємець звертається до київських активістів "жовтої" кампанії "ПОРА" за підтримкою. Кияни В.Каськів і А.Юсов надсилають до Полтави двох своїх представників.
Відбувається політичний страйк перевізників біля стін будинку міської ради за участі двох "жовтих" киян і без участі жодного місцевого активіста громадянської кампанії "ПОРА!". Правда, декілька "чорних" активістів з`являлися біля міськради і вимагали і "жовтих" залишити їхнє місто у спокої.
І тоді виникає такий собі колябсус - "жовта" "Пора" за підняття цін в маршрутних автобусах, а "чорна" "ПОРА!" - проти. Полтавцям стає важко розібратися хто куди і за що.
Так от, станом на 23 лютого, місцеві активісти ГК "ПОРА!" ініціювали переговорний процес між перевізниками і міськвиконкомом та закликали обидві сторони намагатися прийняти прийнятне рішення для всіх полтавців. А на час проведення переговорів не підвищувати вартість проїзду і залишити її на рівні 50 коп.
Зараз маршрутки у Полтаві оцінили вартість проїзду для громадян в 75 копійок. На значній кількості цих автобусів наклеєні по дві жовті наклейки з написом: "ПОРА". Ряд водіїв не може пояснити наявність наклейок на їхніх авто. Один, голосно на весь салон сказав мені, що "ПОРА" - це їхня "криша".
От і виникає висновок: дві "ПОРИ" і два підходи до однієї проблеми. Хто є who (хто) - полтавці розберуться самі.
Макар Петренко,
редактор інтернет-видання "ПОЛТАВАінфо".

P. S. У телефонній розмові з одним із активістів "чорної" "ПОРИ!" я хотів дізнатися, як він сприймає підтримку "жовтою" "ПОРОЮ" підняття тарифів на проїзд у маршрутних автобусах Полтави? "Ми нікого не "кришуємо". І я думаю, що ми найближчим часом виправимо ситуацію у цій історії. На жаль, нам прийдеться виправляти чиїсь помилки, щоб і надалі не сіяти недовіру до нашої кампанії", - відповів він.
"ПОЛТАВАінфо", http://www.poltavainfo.nm.ru/redaktor.html

Bookmark and Share