«Європу майбутнього» обговорювали у Луцьку


Участь у грі взяли : Радник міністра Міністерства сім’ї молоді та спорту – Станіслав Куценко , заступник голови ВМГО „У С С”- Тетяна Гостева та голова Волинської філії „Української Студентської Спілки”- Валерій Пельц.
Гра полягала в імітації прийняття рішень в Європейському Союзі. Близько 40 студентів Луцька мали можливість обговорити майбутнє Європи та сучасний стан України на шляху до інтеграції.
Під час самої гри, учасникам було запропоновано вирішити долю трьох країн: Хорватії, України та Туреччини, які претендували на вступ до ЄС. Учасники взяли на себе складну роль керівників основних інституцій ЄС, як то: Європейського парламенту, Комісії Європейських Співтовариств та Ради Європейського Союзу.
Після цього все заворушилося. Почав обговорення Парламент, вела диспути Єврокомісія. У Раді ЄС точилися такі дебати, що учасники не хотіли розходитися на обідню перерву.
Про перебіг подій всередині гри всіх учасників інформували новостворені "ЗМІ", які поширювали “Гарячі новини”.
У відкритому змаганні, завдяки дипломатичним переговорам та вдалому лобіюванню, тільки Хорватія змогла добитись від членів Ради ЄС рішення про прийняття до складу ЄС. Решта країн вибороли кращі умови в рамках Політики Сусідства, або обіцянку розпочати переговори про членство в найближчому майбутньому – після виконання того чи іншого з Копенгагенських критеріїв.
Після ігрової процедури знайомства присутні були ознайомлені з основною інформацією про історію Євросоюзу та його основні інституції, концепцію розширення та основні вимоги до країн-кандидатів, після чого учасники розпочали активне обговорення перспектив українських євроінтеграційних процесів. Особливе місце в дискусії молодь приділила обговоренню позитивних та негативних прогнозів стосовно майбутнього українських громадян у випадку вступу України в Євросоюз.
Безпосередня ігрова частина заходу включала в себе як рольове розігрування всього процесу подачі заявок на вступ країнами (Туреччина, Хорватія та Україна), ведення перемовин і підписання угоди про вступ.
Основна мета заходу полягала в тому, щоб розкрити для молодих лідерів процес переговорів та ухвалення рішень на міжнародному рівні, дати загальний огляд інституцій Європейського Союзу та їх функцій при прийнятті рішень про членство. Молоді люди, які були учасниками рольової гри, покращили свої знання про ЄС, навчилися аргументувати та відстоювати свої інтереси, покращили вміння публічно висловлюватись.

Прес-служба Волинської філії
„Української Студентської Спілки”


Bookmark and Share