Extreme-zone – 2008


Цьогорічний фестиваль став частиною святкових заходів, приурочених до Дня міста. Можливо саме тому, а можливо - через розуміння владою важливості подібних заходів для молоді, - свято відвідали шановні в Кременчуці люди. Серед яких міський голова Кременчука Микола Глухов, секретар міської ради Василь Івко, заступник міського голови Василь Хоменко, народний депутат України Олег Бабаєв. Окрім заходів, які були заплановані в рамках «Extreme-zone», глядачі мали змогу побачити фінал легкоатлетичного пробігу вихованців військового ліцею, що відбувся вранці того ж дня на площі Перемоги.

Про масштабність фесту говорить і той факт, що географія учасників вже декілька років виходить за межі Полтавської області. Так, цього року, окрім представників з Кременчука, Полтави, Комсомольська, Миргорода, Гадяча, Градизька, Чутового, тощо, журі оцінювало виступи команд з Києва, Харкова, Кривого Рогу.

Також варто зауважити, що з року в рік зростає кількість видів змагань. Так, цього вересня, окрім вже звичних, кременчужани та гості міста побачили видовищні тайми вуличного футболу та виступи майстрів паркуру.

Організаторами фестивалю виступили: відділ у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА, Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, відділ у справах сім’ї та молоді міськвиконкому, Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки міського голови Миколи Глухова та народного депутата України Олега Бабаєва.

Фестиваль підтримали: ВАТ „Кременчукм`ясо”, торгова марка „Фарро”, мережа магазинів „Спортландія”, магазин „Сім НОТ”, рекламно – виробнича компанія „Бонанза”, магазин „Відіван”, аерозольна фарба „Ньютон”, найкраща фарба для графіті, компанія „Аква Нова”, „Velo – Garage Kremenchug”. Інформаційна підтримка: газета “Автограф”, „Авторадіо-Кременчук”, „Європа плюс - Кременчук”, Кременчуцька міська телерадіокомпанія.

Реп – один із найпоширеніших різновидів молодіжної культури. Зараз його можна почути всюди – з автомобілів, мобільних телефонів, навушників меломанів. І вже ніхто і не згадує, що кілька десятиріч назад це була «музика чорношкірих», заборонена для ротації майже на усіх радіостанціях Старого Світу. Реп-гурти з восьми міст України продемонстрували глядачам своє вміння «складати слова у речення з сенсом», - як назвали це мистецтво учасники одного з гуртів.

Рок- важкі гітарні акорди, гучний голос вокаліста, музика, яку важко було не почути навіть біля Пентагону. Як тільки сонце увійшло у зеніт, на головній сцені фестивалю з’явилися перші рок-гурти відбіркового туру. І аж до вечора містом, на радість неформалам, лунали пісні про кохання, складні життєві шляхи та глобальні проблеми людства.

Графіті – це мистецтво малюнку «балончиками» з фарбою. Ви, напевно, не раз бачили такі шедеври на стінах будинків чи парканах. Цей вид живопису прийшов до нас як жива вулична альтернатива класиці, консерватизму та скутості великого світу. На фестивалі, графіті було представлено чималою кількістю учасників, більшість з яких вразила глядачів яскравими різнобарвними малюнками.

Стріт-болл – у США досі кличуть «баскетболом для афроамериканців». Можливо через виняткову його популярність серед темношкірого населення Америки, а може через походження – адже з’явився він саме як розвага для цього прошарку людей. На фестивалі грали наймолодші представники напрямку, його майбутнє.

Паркур – наука подолання перешкод за допомогою власного тіла. Якщо ти паркурист - ти вилізеш з будь-якої ями, перестрибнеш найтовшу стіну, вдерешся на найвищу будівлю. Найвправніші представники цього напряму змагалися на фесті за право стати кращими. Глядачі трималися якомога далі від учасників, бо їхні рухи важко було передбачити, адже деякі трюки вражали не тільки технікою виконання, а й задумом.

Скейт – «катання на дошці», про яке світ вперше почув у 50-60-х роках минулого сторіччя, в нашому місті прийнято вважати найстаршим напрямком вуличного молодіжного спорту. В змаганнях перемагає той, хто найвіртуозніше володіє вмінням показувати трюки. В суботу ми іще раз переконалися в популярності цього виду серед екстремалів – кількість скейтерів була найбільшою.

BMX – течія велоспорту, яка відноситься до вуличних видів спорту. Головна відмінність від класичного «катання на велику» - наявність найрізноманітніших трюків на маленькому велосипеді. BMX – один із найбільш популярних видів екстремального спорту в нашому місті. На фесті глядачі побачили виступи як старожилів, так і новачків.

Ролики – це «здатність людини жити на колесах, адже це не просто спорт, це стиль життя», - як люблять повторювати кременчуцькі ролери. Фестиваль зібрав безліч ролерів, які із запалом випробували на міцність спеціальне спорядження для катання, яке організатори виготовили спеціально для Екстрім-зон.

Вуличний футбол – мистецтво переграти суперника на маленькому полі і забити м’яч у ворота. Як правило, проводиться на штучному покритті і з меншою кількістю гравців у команді. Футболістам було не до сміху, адже коли впадеш – то це тобі не просто на пуховій пірині валятися. Проте наші гравці з честю вийшли з цього важкого випробування.

Брейк – це танці для тих, хто не боїться випробовувати можливості свого тіла. Під час виконання численних трюків бі-бої нерідко вивертаються у такі фігури, які обивателям інколи навіть і у жахах не насняться. Але, тим не менше, такі пози і позиції ніколи не заважали учасникам привертати до себе увагу глядачів. Їхні змагання – батли – деякі перехожі називали най видовищнішою частиною фесту.

Фрістайл – це музика веселих та кмітливих представників молоді, адже тільки такі люди можуть читати реп «на ходу». «Ти кажеш перший рядок, при цьому сам іще не знаючи, яким буде другий», - сказав нам в інтерв’ю один з учасників змагань. Ведучий ускладнив і так не просте завдання, задавши основну тему виступів учасників: фестиваль Екстрім-зон. З рештою фрістайл перетворився на реп-комплімент організаторам.

Bookmark and Share