Президент наголошує на важливості інтеграції молоді в суспільні й політичні процеси країни


Президент зазначив, що держава підтримує розвиток усіх молодіжних рухів, що існують в Україні. Сьогодні це понад 150 молодіжних об'єднань, 16 спілок всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій. «Ми формуємо глибоку інтеграцію молоді в суспільні й політичні процеси країни», - сказав він.

Віктор Ющенко наголосив, що в Україні один із найвищих у Європі показників представленості молоді у владних структурах. «Українська молодь веде активний спосіб життя і є інтегрована в усі владні структури - чи то ми говоримо про сферу управління, чи сферу органів місцевого самоврядування», - зауважив Президент.

Він також висловив задоволення тим, що українська молодь бере дедалі активнішу участь у міжнародному та європейському житті. За словами В.Ющенка, 12 всеукраїнських молодіжних організацій є членами загальноєвропейських молодіжних структур. У 2008 році Український молодіжний форум став членом Європейського молодіжного форуму. Крім того, цього року Національну організацію скаутів України офіційно визнано повноправним членом Світового об'єднання скаутських організацій.

«На сьогодні українська молодь є генератором абсолютної більшості ідей і думок, коли ми говоримо про те, як представити Україну у світі», - зазначив Глава держави.

У своєму виступі Президент також підкреслив, що з 2010 року наша вища школа буде інтегрована до єдиного європейського освітнього простору, а українські студенти стануть повноправними членами академічної спільноти Євросоюзу. Віктор Ющенко в цьому контексті висловив переконання, що Болонський процес є одним з важливих процесів, який наближає Україну до членства в Євросоюзі - чіткого національного пріоритету. «Для нас надзвичайно важливо донести до вас як до наших друзів наше святе почуття: основоположним для України є інтеграція до європейських структур», - зазначив Глава держави.

Президент також вважає, що європейська спільнота повинна сприяти спілкуванню молоді. «Нам треба відкрити можливості для спілкування молоді в Європі. Для цього насамперед слід мінімізувати візову політику, коли йдеться, зокрема, про студентів, журналістів, молодих науковців», - сказав він.

Президент привітав в Україні учасників, гостей і організаторів VIII Європейської міністерської конференції з питань молоді та висловив сподівання, що захід буде плідним.

ДОВІДКА

Європейська міністерська конференція з питань молоді проводиться раз на три роки. У ній беруть участь делегації країн Ради Європи на чолі з керівниками органів державної влади, відповідальних за питання молоді.
VII Європейська міністерська конференція з питань молоді проходила в 2005 р. у Будапешті (Угорщина). Участь у VIII конференції у м. Києві беруть делегації із 49 країн Ради Європи (близько 300 осіб).
Мета Конференції - підбити підсумки головних досягнень у сфері молодіжної політики Ради Європи та її країн-членів і виробити середньострокову стратегію (2009-2020 рр.) молодіжної політики та плану дій Ради Європи.

Bookmark and Share