Рок проти. Цього разу – проти рабства


Нещодавно навпроти Київської міської ради на вулиці Хрещатик відбувся рок-концерт, присвячений боротьбі проти узаконення рабства. Ініціативна молодь таким чином виступила проти законодавчих ініціатив представників влади щодо 10-годинного робочого дня та примусових відпрацювань для випускників вузів. На сцені під час концерту можна було спостерігати виступи більше десяти гуртів: одна команда - з Москви, дві - з Херсону, решта – кияни. Музики грали панк-рок, альтернативу, емо, поп-панк, арт-рок, скейт-панк та інше для усіх, кого єднає ідея свободи та любов до музики.

Учасники столичного гурту «Невгамовні» (альт.рок) вже після концерту погодилися у Інтернет-режимі розповісти Неофіційній газеті про своє ставлення до нових законопроектів та державної влади, про українську молодь, вишивання хрестиком та про те, як важко в умовах сьогодення робити хорошу музику.


Чим ви займаєтесь окрім музики?

Ну, почати розповідати про те, що всі навчаються, - нудно. Наш вокаліст – Артем – любить вишивати хрестиком і, знаєте, в нього це досить непогано виходить. Гітарист Бодя вже з ранніх років намагається робити собі кар’єру у Верховній Раді. І це круто, тому, що країні необхідна молодь, яка буде нею керувати. А взагалі «Невгамовні», як і більшість рок-гуртів, живуть за принципом "дівчата, пиво, рок-н-ролл", навчання, сім’я, друзі, вечірки - ось такий тінейджерський розклад.

Які враження щодо концерту?

Різні. Майже всі члени гурту розраховували на низький рівень організації, що зрештою і отримали. Пильне око і вухо гурту «Невгамовні» звернули на себе - погана якість звуку та невдале місце розташування банеру, через що не всім глядачам спочатку було зрозуміло, що тут взагалі коїться. Барабанщик гурту, особисто зауважив на незручний стілець. Але це все, знову ж, вказує на те, що попри складні умови, так звана неформальна молодь розвивається, розвиває свою культуру, заявляє про себе, дає зрозуміти, що вони не просто зграя фанатів різнокольорового волосся, пірсингу та вузьких джинсів, а вони є сила. Дійсно заслуговують пошани організатори, що зробили все самі, за власні кошти та у свій вільний час. Йеа!

А яке ставитесь до проектів нового Трудового кодексу та Закону «Про вищу освіту»?

Відстій, черговий відстій. Закони, проекти, коаліції... І до чого це? Стало легше жити? Моя матуся постійно жаліється на ринкові ціни - а що роблять депутати? Блокують трибуни? Хай краще вдома ліфти блокують і нікого туди не пускають. Що дійсно було круто, так це коли вони прийшли до зали з кульками. Шкода, не вистачало левів, ілюзіоністів та людини-гуми - було б Верховне Шапіто. Маємо з цим боротися, а що робити.

Що, на вашу думку, потрібно змінити в українській владі або в законодавстві, щоб це сприяло розвитку українського року?

На нашу думку, спочатку потрібно створити рок-коаліцію, до якої увійде майже весь склад гурту «Арія» та «Корозія Металу», видати всім нефракційним депутатам шкіряні штани та змусити відростити бороди. Але це все буде важко зробити через те, що містер Заклик (Віктор Ющенко) не слухає рок... А взагалі, політика - це така нудна та смердюча річ, до якої навіть не хочеться підходити. Що і робить гурт «Невгамовні». Перше наше питання організаторам, після того, як нам запропонували виступити, було: "Чи є яка-небудь політична прив’язаність?". Після твердого "ні" весь гурт одночасно потис руку бідного Сергія [ред.: один з організаторів концерту], через що під час виступу він тримав мікрофон не в правій руці, а в лівій. Жартую:)) Чекаємо приходу нового покоління до влади - воно змінить країну!

Що на даний момент заважає розвитку саме вашого гурту?

Це, звісно ж, підвищення цін на нафту, страйки вомбатів та міграція уральців до Каліфорнії. А якщо бути серйозними, то головна завада нашого розвитку - це час, адже всі «Невгамовні» навчаються, миють вдома посуд та переводять бабусь через дорогу. От і маємо одну репетицію на тиждень. Ну і, звісно ж, глобальна проблема - це "мертві президенти", яких не вистачає на репетиції, записи, інструменти та шоколадки. Також на заваді невелика кількість клубів, де можна влаштовувати концерти та вечірки. Адже набагато легше відростити собі довгі ноги та великі груди і організувати черговий "гьолз-бенд", якими завалене все наше попсове телебачення. Скоро плануємо звернутися до телепередачі «Жді мєня» та знайти продюсера, бо власними силами пробитися на велику сцену дуже складно.


ДОВІДКА:

Як вже писала Неофіційна газета, концерт «Рок проти рабства» був організований Громадянським фронтом проти узаконення рабства — об'єднанням громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Учасники Фронту виступають проти проекту нового Трудового кодексу, текст якого вже підготовлено до другого парламентського читання, та проект нового Закону «Про вищу освіту», який нещодавно був направлений у Кабінет Міністрів із рекомендацією подати його на розгляд Верховної Ради до 1 листопада. За інформацією Громадянського фронту, проект нового Трудового кодексу загрожує ввести 10-годинний робочий день для найманих працівників, а також пропонує скасувати будь-яку відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства, трудових договорів та колективних угод. Крім того, згідно з інформацією активістів, законопроект максимально спрощує процедуру звільнення працівника з ініціативи роботодавця. Громадянський фронт також стверджує, що розроблений Міністерством освіти і науки проект змін до Закону «Про вищу освіту», зокрема, дозволяє українській владі продавати випускників-бюджетників у багаторічне кріпацтво та створює можливість необґрунтовано збільшувати оплату за навчання для студентів-контрактників. Новий Закон «Про вищу освіту» пропонує ввести односторонню зміну адміністрацією вищого навчального закладу умов укладеного договору на надання освітніх послуг, а саме ціни плати за навчання для студентів-контрактників, а також пропонує зобов’язати випускників-бюджетників "відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років". Учасники Фронту також стверджують, що у законопроект введені формулювання, які можуть призвести до зменшення розміру стипендій студентів-відмінників та зменшення кількості студентів-бюджетників.

Докладніше про усе це читайте на сайті SAMOZAHIST.ORG.UA та у рубриках «Новини» та «Студентське життя» Неофіційної газети ( gazeta.univ.kiev.ua ).

Автор - mithantrope

Фото - Ольга Волкова

Bookmark and Share