Під загрозою перебуває виконання державного замовлення на видання навчальної літератури


Згідно з матеріалами, які надійшли від обласних державних адміністрацій і обласних рад, практично в усіх областях України та АР Крим проводиться системна і цілеспрямована робота щодо забезпечення виконання законів України про освіту.
Як свідчить лист Кабінету Міністрів України за підписом Прем’єр-міністра України Ю.В. Тимошенко Міністерством освіти і науки України разом з Академією педагогічних наук України і Національною академією наук України розпочато виконання заходів щодо забезпечення навчальних закладів технічними засобами навчання.
Також, спостерігається тенденція збільшення видатків в місцевих бюджетах на потреби галузі.
Проте, залишається ряд гострих проблем.
А саме, Комітет не домігся розгляду Верховною Радою України проекту постанови «Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості», яка не була включена до порядку денного 16.06.2008р.
Невирішеною залишається проблема щодо зміни формульних розрахунків на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, збільшення коефіцієнта на фінансування утримання одного умовного учня в сільській місцевості, зменшення нормативів чисельності в класах для сільських загальноосвітніх шкіл до 3 учнів.
Під загрозою перебуває виконання державного замовлення на видання навчальної літератури.

Також не вирішується питання про встановлення плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, розташованих у селищах міського типу, на рівні жителів села.
Викликає занепокоєння той факт, що випускники не поспішають стати фізиками, математиками, механіками, тобто прикласти свої знання в галузях, які визначають технологічний прогрес країни.

Заслухавши інформацію Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Полохала В.І., Комітет вирішив рекомендувати Міністерству освіти і науки України взяти під особливий контроль стан дотримання законів України про освіту та звернути увагу на вирішення ряду завдань.
Члени Комітету переконані, що Міністерство освіти і науки України має звернути увагу на забезпечення функціонування повноцінної мережі закладів освіти, комплектування шкіл і дошкільних закладів навчальним обладнанням і дидактичними матеріалами, проведення капітальних і поточних ремонтів шкільних приміщень і будівель.
Комітет рекомендує Міністерству освіти і науки України вирішити проблеми щодо комплектування навчальних закладів керівними і педагогічними кадрами та забезпечення житлом молодих вчителів.
У рішенні Комітету йдеться також про недопущення Міністерством освіти і науки України необґрунтованої ліквідації і закриття навчальних закладів.
Зокрема, у рішенні Комітет звертає особливу увагу Міністерства освіти і науки України вирішення ряду проблем, що стосуються роботи закладів освіти у районах, що постраждали від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.
Детальнішу інформацію шукайте на сайті
kno.rada.gov.ua

Спеціаліст першої категорії
секретаріату Комітету Верховної Ради України
з питань науки і освіти
Бродзянська А.Л.
255-31-55


Bookmark and Share