Студенти Львівської академії ветеринарної медицини страйкувати більше не будуть, бо їм погрожують


Як розповів студент Т., вчора після акцій протесту куратори кожної групи проводили активну роз’яснювальну роботу серед студентів, особливо в гуртожитках.

«У нас куратор – це своєрідний цар і бог стосовно групи, − каже він. Куратори відповідають за проведення предмету «Основи державності». Навчання обмежується написанням рефератів, розмовами на загальні теми чи банальними екскурсіями по Львову. Але за цей предмет ставлять оцінку, яка, відповідно, впливає на отримання стипендії. Тому куратори деяких груп заявляли: або ви не підете на акцію протесту, або ж отримаєте трійку чи талон з «Основ державності». Але наголошую, що це найбільш «віддані». Розумні викладачі на такі дурниці не ведуться».

За словами студента, ректор перед телекамерами заявляє, що тепер керівництво мусить переглянути бали студентів, які отримують стипендію. «Це означає, що переглядатимуть екзаменаційні бали за літню сесію. Я вважаю, такі заяви прихованими погрозами у наш бік»,− запевняє студент.

«Очевидно, що затримання частини стипендії була виключно приватною ініціативою нашого керівництва. Нарешті наш ректор зрозумів, що це питання залежить від нього. І він почне реагувати на наші вимоги. Студенти «ветеринарки» вперше насмілилися настільки серйозно заявити про себе», − наголошує студент.

Наступний тиждень у академії ветеринарної медицини – модульний. Студент вважає, що керівництво вишу на це і розраховувало. «Вони свідомо намагаються відтягнути час до модуля. Адже тоді про затримки з виплатою ніхто не буде згадувати. Потім почнеться новий модульний період. Настане мокра холодна пора. Саме через такі об’єктивні чинники акції протесту не зможуть продовжитись».

Довідка ЗІКу.

Студенти Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.Гжицького почали акції протесту. Сьогодні понад 500 студентів бойкотували пари і заблокували вхід до ВИШу. За їх словами, вони обурені, що їм й досі не підвищили стипендії з 300 до 500 грн. Про це кореспонденту ЗІКу розповіли сьогодні, 22 жовтня, учасники акції.

Студенти запевняють, що Ветеринарна академія чи не останній ВИШ у Львові, де відбувається таке безчинство. Вони зазначають: якщо завтра ситуація не виправиться, їх лави поповнить ще більше збунтованих студентів. У ВИШі їм пояснили, що затримують виплату стипендії з вини бухгалтерії. Проте спудеїв не влаштовує таке пояснення, адже: «Кожного разу, коли уряд підвищував стипендію, ми отримували її на 2-3 місяці пізніше, аніж всі інші».

Окрім того, учасники спонтанних акцій протесту зазначили, що таким чином намагаються й подолати корупцію, яка існує у ВИШі і відстояти свої права.Bookmark and Share