Школярів Мукачева закликають обирати майбутню професію


Різниця хіба що в тому, що ті вибирали подальший напрямок відповідно до застереження, а сучасна молодь мало переймається тим, як складеться їх професійна кар'єра через декілька років після закінчення того чи іншого навчального закладу. Це й пояснює той дисбаланс, який виник на сучасному ринку праці: не відповідність пропозиції та попиту робочої сили.
З метою орієнтації випускників на вибір професій, затребуваних на ринку праці району, Мукачівський районний центр зайнятості спільно з районним відділом освіти провів для випускників Чинадіївської ЗОШ I-III ст. «Презентацію робітничих професій».
17 жовтня в Будинку культури смт. Чинадієва зустрілися 45 учнів 11 класу та представники відомих в Чинадіївському кущі підприємств, санаторно-курортних закладів та успішні підприємці. А роль ,так би мовити, «зв'язуючого ланцюжка» мали представників п'яти професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачева.
Відкрив засідання директор Мукачівського районного центру зайнятості Попович Іван Степанович, визначивши мету заходу, роль державної служби зайнятості з питань професійної орієнтації молоді, відрекомендував присутнім роботодавців та представників навчальних закладів.
З доповіддю про стан сучасного ринку праці району, його тенденції та перспективи розвитку виступила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Мукачівського РЦЗ Світлана Кополовець. Завдячуючи географічному положенню, на території Чинадіївської селищної ради знаходяться майже всі санаторно-курортні заклади Мукачівщини, успішно розвивається малий та середній бізнес сфери обслуговування, а саме - торгівля, громадське харчування, готельний бізнес, молодіжно-туристичні та дитячо-оздоровчі комплекси, транспортні перевезення тощо. В цьому кущі постійно відчувається потреба в таких працівниках як продавець продовольчих товарів, кухар, офіціант, бармен, слюсар-сантехнік, маляр, штукатур.
Виступи роботодавців, які презентували свої підприємства та професійно-кваліфікаційний склад працюючих на них, засвідчили, що потреба в працівниках в багато разів перевищує потребу в спеціалістах з вищою освітою. Санаторій «Перлина Карпат» має потребу в кухарях, офіціантах, барменах, слюсарах-сантехніках, працівниках будівельних професій; санаторій «Карпати» в перспективі відкриття ресторану - в кухарях, офіціантах, барменах; КП «Чинадіївська хлібопекарня» - у формувальниках тіста, пекарях; СТ «Чинадієво-хліб» - в кондитерах; ПП Ілтьо В. І. - у швачках, ПП Рудь В. И. - в кухарях, офіціантах, ПП Погосян Р. 1. - в офіціантах.
Дуже приємно відзначити, що майже всі професії, які озвучувалися під час виступів, можна здобути в професійно-технічних навчальних закладах м. Мукачева. Представники цих навчальних закладів надали повну інформацію щодо переліку професій, про термін навчання, перспективи проходження виробничої практики та працевлаштування після закінчення навчання. Запросили випускників відвідати ПТНЗ з метою ознайомлення та прийняття рішення щодо вступу.
Начальник відділу активної підтримки Мукачівського РЦЗ Тетяна Медвідь розповіла присутнім про можливість проходження професійної діагностики, різних видів тестування з питання професійної придатності та інші консультативно-роз'яснювальні послуги, які надає центр зайнятості випускникам шкіл та й взагалі шукачам роботи.
Присутні мали можливість ознайомитися з описами професій, переліком навчальних закладів, де можна навчатися за цими професіями, паспортами підприємств, переліком послуг, які надає державна служба зайнятості, різними буклетами. З метою виявлення професійних намірів, які впливають на вибір майбутньої професії, випускникам запропоновано заповнити анкету.
Інформації випускники та й всі присутні отримали багато, вважаю - дуже корисної, але вибір залишається особисто за кожним. Побажаємо ж сьогоднішнім випускникам - не помилитися.

Світлана Кополовець,
начальник відділу взаємодії
з роботодавцями Мукачівського РЦЗ
Bookmark and Share