"МОЛОДІЖНА ВАРТА": більшість даних молоді передвиборчих обіцянок не були виконані


Захід відбувався в рамках всеукраїнського з'їзду членів національного та регіональних комітетів "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ", який за сприянням Фонду Фрідріха Еберта 23-25 жовтня проходив у Туристичному комплексі "Пролісок". В останній день з'їзду на зустріч завітали представники припартійних молодіжних організацій, молоді представники політичних сил, які не представлені у парламенті, а також молодіжних і студентських організацій, які мають домовленості із політичними силами Верховної Ради останнього скликання. Поспілкуватись з молоддю приїхали і Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та керівник Бюро журналістських розслідувань "Свідомо" Єгор Соболєв. Відомий журналіст у п’ятницю ввечері ділився досвідом щодо взаємодії ЗМІ з громадськими ініціативами. Цей вчинок був також високо оцінений присутніми, оскільки днями дружина пана Соболєва народила дитину.

В перервах між зустрічами учасники "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" вирішували, як активізувати молодь країни до спонукання політиків виконувати передвиборчі обіцянки, як змушувати ці обіцянки виконувати, та які пункти мають з’явитися у програмах політичних сил у майбутньому.

Докладніше про результати з’їзду та стан виконання передвиборчих зобов’язань Верховною Радою останнього скликання "МОЛОДІЖНА ВАРТА" повідомить під час прес-конференції, яка відбудеться найближчим часом. А зараз пропонуємо Вашій увазі найбільш цікаві моменти обговорень.

КОРОТКО:

• Народний депутат Леся Оробець, Голова парламентського підкомітету з питань базової освіти та представник фракції "Наша Україна – Народна Самооборона", підкреслила, що завдяки роботі парламенту останнього скликання збільшилась допомога при народженні першої дитини та посилилась відповідальність за продаж спиртного та цигарок (у січні має вступити в дію заборона реклами алкогольних та тютюнових виробів на біг-бордах). Проте зауважила, що більшість даних молоді обіцянок її фракція не виконала. "Буде абсолютно справедливим, якщо ви не будете голосувати за політичні сили, які не виконали свої обіцянки," – заявила пані Оробець.

• "Безкоштовна освіта закінчується саме тут," – каже Леся Оробець про норму проекту змін до Закону "Про вищу освіту" у якій йдеться про примусові відробітки випускників вузів. В запропонованій Міністерством світи і науки редакції йдеться про зобов’язання випускників-бюджетників "відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років". Якщо ще до закінчення строку відпрацювання випускник звільниться з роботи "без поважних причин" або "за порушення трудової дисципліни", то буде зобов'язаний відшкодувати до Державного бюджету витрати, пов'язані з його навчанням. У разі відмови від добровільної сплати проект Закону пропонує здійснювати таке відшкодування у судовому порядку. Леся Оробець заявила, що виступає проти цієї ініціативи Міністерства, та обіцяла допомогти студентам потрапити на майбутні комітетські слухання з цього питання.

• Боротися з негараздами Леся Оробець радила починати не шляхом протестів, а шляхом перемовин. Особливу увагу пані Оробець радила зосередити на побудові якісних медіа кампаній супроводу громадських лобіювань.

• Леся Оробець також повідомила, що законопроект №1280 нардепів Миколи Томенка та Євгена Суслова про студентське самоврядування був рекомендований на перше читання. Стосовно ідеї законопроекту про фінансування органів студсамоврядування з бюджетів вузів пані Оробець зазначила, що чим більше студсамоврядування фінансується, тим менш ефективним воно є.

• Леся Оробець також поділилася з присутніми інформацією про те, що міністр освіти і науки Іван Вакарчук збирається підвищити прохідний бар’єр для вступу у наступному році. Планується, що абітурієнти з балами, тотожними колишнім "двійкам", потрапити до вузу не зможуть.

• Стосовно фінансування вітчизняної науки Леся Оробець зазначила, що "бізнес не доріс, а держава ніколи не зможе фінансувати науку так, як бізнес". Пані Оробець повідомила, що фінансування за рахунок держбюджету депутатами лобіюється, але стан науки сьогодні залежить від ціни на енергоресурси.

• Євген Волинець та Сергій Храпов, народні депутати від Комуністичної партії України, повідомили, що за часів роботи партії у Верховній Раді останнього скликання багато молодих сімей отримали кредити на житло, але більшість даних молоді обіцянок не були виконані. Депутати стверджують, що обіцянки були втілені у законопроектах, але подальше їх просування не було здійснено через те, що Комуністична партія знаходиться у парламентській меншості.

• Євген Волинець та Сергій Храпов підкреслили, що обіцянку щодо гарантованого для молоді отримання першого робочого місця, дану Комуністичною партією під час останніх передвиборчих перегонів, неможливо виконати в умовах існування ринкової економіки.

• Сергій Храпов під час зустрічі пообіцяв пролобіювати повернення до державної власності об’єктів спортивної інфраструктури місцевого значення, та пролобіювати фінансування цих об’єктів з державного бюджету через Міністерство сім’ї, молоді та спорту.

• В останній день з'їзду на зустріч із «МОЛОДІЖНОЮ ВАРТОЮ» завітали представники ВМГО "Молодіжний союз Наша Україна", ВМГО "Батьківщина молода", ВМГО "Українська народна молодь", ВМГО "Народно-демократична ліга молоді", ВМГО "Християнсько-демократичний союз молоді", ВМГО "Українська асоціація студентського самоврядування" та молодий представник партії "Свобода".

• Олег Куявський, заступник Голови ВМГО "Батьківщина молода", вибачився перед "МОЛОДІЖНОЮ ВАРТОЮ" за відсутність на зібранні народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко.

• Степан Барна, Голова ВМГО "Молодіжний союз Наша Україна", пообіцяв вирушити разом з усіма матеріалами "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" до Юрія Павленка, міністра сім’ї, молоді та спорту.

• Усі молоді політики погодились надати інформаційну підтримку ініціативам "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".

• Усі присутні на зустрічі народні депутати та лідери припартійних молодіжок були солідарні в тому, що лише активність молоді змусить політиків виконувати узяті на себе зобов’язання.

ДОВІДКА:

"МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" - всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради України. До складу "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" входять 10 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +380681217741

Михайло Лебедь, Неофіційна газета ( gazeta.univ.kiev.ua )

Фото - Володимир ГоловатийBookmark and Share