Демократичні вибори в Студентському парламенті ЧДПУ


Трошки з історії формування ОСС в вузі. Ще 5 років тому студентське самоврядування почало зароджуватись в університеті, але офіційно воно почало діяти 2 роки тому. Основоположниками ОСС в нашому вузі були Гарига Павло(перший голова студентського парламенту), Приходько Антон(заступник голови), Дайнеко Юлія та ін.

Щодо структури ОСС, то вона досить проста і зрозуміла, як і в більшості вузах України. На кожному з восьми факультетах шляхом прямого таємного голосування обирається голова та склад Студентської Ради. Потім кожна Рада делегує до Студентського Парламенту університету по 2 особи, одна з яких повинна бути головою Студради. Далі голова, заступник голови та секретар Студпарламенту обираються на першому засідання СП шляхом прямого голосування його членів. Голова СП позаквотово вводиться до Вченої Ради вузу, має право бути присутнім на засіданнях ректорату.

Головою Студентського Парламенту на 2008-2009 н.р. був обраний Приходько Антон(голова СР фізико-математичного факультету, студент 4 курсу, ініціатор вступу ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка в УАСС, організатор багатьох заходів місцевого, обласного та міжнародного рівня), його заступником – Галиба Анастасія(голова філологічного факультету, студентка 3 курсу, активна, спортивна та відповідальна учениця Антона Приходька, кращий гравець гри «Мафія» на Студреспубліці міста Чернігова 2008 року, член магістрату, заступник голови Чернігівської обласної студради), секретарем - Бринза Ірина(голова психолого-педагогічного факультету, студентка 3 курсу, активний діяч, наступниця Юлії Дайнеко).

На першому засідання СП, окрім обрання президії, розглядалися питання щодо написання стратегічного плану розвитку ОСС нашого вузу принаймні на 5 років вперед. Ідею підтримали більшість членів і відвели місяць для написання, обговорення та прийняття цього плану.

За словами голови СП, Приходька Антона, організація культурно- масових заходів органами СС буде зменшуватись, основним завданням залишається і буде залишатися захист прав студентів.

За минулий рік всі члени СП побачили недоліки та позитивні моменти роботи ОСС вузу. Зробивши певні поправки цього року сподіваємось на зміну ситуації на краще. Взагалі наш вуз є показовим в області щодо існування, дієвості та ефективності ОСС.

Тож чекаємо на гарний привід для проведення конференції на базі нашого вузу і будемо раді співпраці з ОСС інших вузів України.

Королькова Анна, ЧДПУ

Bookmark and Share