Україна прийняла Конференцію європейських міністрів молоді


Конференція міністрів у справах молоді Ради Європи проводиться один раз на три роки, подібно до аналогічних зустрічей європейських міністрів вищої освіти, які відбуваються щодвароки в рамках Болонського процесу. Її проведення в нашій країні безумовно є історичною подією загальноєвропейського значення не тільки як важливий крок до набуття гуманітарною Європою своєї власної “повноти” та цілісності, але й, передусім тому, що саме на Київській конференції міністрами було узгоджено спільну стратегію своїх відомств на наступні 12 років.

“Київська декларація”, котра має стати дороговказом молодіжної політики на конти-ненті на період до 2020 року, спирається на 3 основні напрями:
- права людини і демократія,
- соціальна інтеграція молодих людей та
- співпраця між молодіжними організаціями європейських країн.

Реалізація визначених пріоритетів має відбуватись у сферах забезпечення доступності освіти, працевлаштування молодих людей, проведення молодіжних досліджень тощо.

Декларація містить рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи запропонувати керівним органам молодіжного сектора РЄ розробити на її основі конкретні програми своєї діяльності.

У підготовці фінального тексту Декларації активну участь взяли представники Української асоціації студентського самоврядування: президент УАСС Анатолій Ігнатович і голова Секретаріату Олексій Кляшторний, котрі були присутні на “Молодіжному заході” 8-9 жовтня 2008 року, що за традицією передував міністерській Конференції та прийняв до неї свої звернення.

Офіційний текст Декларації “Майбутнє молодіжної політики Ради Європи: Порядок денний 2020” українською мовою можна завантажити тут:
http://www.kmu.gov.ua/sport/doccatalog/document?id=98022

Більш детальна інформація про Конференцію доступна на спеціальному сайті:
http://youthministers2008.org

Інформацію про “Молодіжний захід” у рамках підготовки Конференції дивіться тут:
http://youthministers2008.org/ukr/events.phtmlBookmark and Share