МОЛОДІЖНА ВАРТА: або політичні сили виконають обіцянки, або позбудуться й так відносно малої підтримки молоді на наступних виборах


Представники громадянської кампанії МВАРТА констатують незадовільний стан виконання обіцянок, наданих молоді провідними політичними силами напередодні парламентських виборів 30 вересня 2007 року. Зокрема, представники кампанії констатували, що Партія регіонів виконала передвиборчу програму у частині підвищення студентських стипендій та виплат матерям. Це також фактично обіцяли перед виборами блок “Наша Україна – Народна самооборона” та Блок Юлії Тимошенко.
Представник МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ Руслан СИНЕЛЬНИКОВ констатував, що Партія регіонів ігнорує виконання передвиборної обіцянки про муніципальне житло, хоча має чисельні представництва у міських радах, а для виконання цього пункту програми необхідним є виключно рішення міських рад. Крім того, ПР не ініціювала нормативно-правові акти щодо виконання пункту своє програми про забезпечення житлом працівників бюджетної сфери.
У свою чергу, член нацкомітету МВАРТИ Марія КРАВЧУК зазначила, що Блок Юлії Тимошенко взяв найбільше зобов’язань перед молоддю і описав їх у своїх програмних документах максимально конкретно, а також визначив у програмі строк виконання – 2008-2012 роки. Разом з тим молодь турбує відсутність конкретних дій щодо реалізації найактуальніших пунктів - про кредити на житло, будівництво гуртожитків, перегляд житлової норми.
Кампанія констатувала успішне виконання НУ-НС обіцянок щодо соціального захисту матерів та студентів-сиріт, а також щодо запровадження зовнішнього тестування. Однак, зауважив член най комітету кампанії Олександр КОРНІЄНКО, не було здійснено жодних кроків на виконання обіцянок щодо соціального житла та житла для випускників, що їдуть працювати у сільську місцевість, щодо допомоги у розмірі 20 тис. грн., а також щодо реальної виборності ректорів вищих навчальних закладів.
Член нацкомітету кампанії Олександр ЧУРЮКІН, а також РУСЛАН РОХОВ презентували стан виконання обіцянок Компартією та Блоком Литвина. Зокрема, вони зазначили, що Комуністична партія досягла певних успіхів у реалізації передвиборчих обіцянок за рахунок спів падіння пунктів програми з політикою діючого уряду та Президента, а також завдяки затвердженню відповідного бюджетного фінансування. Разом з тим, програма містить «фантастичну» обіцянку про безоплатний відпочинок. Щодо Блоку Литвина, то загалом відсутні ініціативи у «Блоку Литвина» щодо виконання передвиборчих обіцянок перед молоддю, у тій частині, яка відрізняє передвиборчу програму блоку від інших програм у сфері молодіжної політики. Виконання пункту щодо молодіжного житлового кредитування програми Блоку Литвина пов’язане з попередньою багаторічною роботою фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який реалізовує багато років програму при усіх урядах та складах ВРУ.
«Блок Литвина», як і усі фракції парламенту, підтримав зменшення зовнішньої реклами тютюну та алкогольних виробів, чим частково виконав один з пунктів програми. Але серед обіцянок є обіцянки які є «фантастичні», наприклад та ж обіцянка по житлу, що передбачає у прямому розуміння безвідсоткові кредити на житло усім молодим сім’ям.
Представники МВАРТИ вкотре наголосили, що потужні позапартійні всеукраїнські молодіжні громадські організації та об’єднання органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України об’єднали свої зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок, даних українській молоді і МВАРТА готова допомогти усім народним депутатам, незалежно від віку, стати ВАРТОВИМИ інтересів молоді. Але у випадку недотримання політичними силами своїх обіцянок перед молоддю та студентством, ми готові до рішучих дій! Якщо партії все ж будуть виконувати свої обіцянки, МОЛОДІЖНА ВАРТА надасть консультативну допомогу і організує процес обговорення серед молоді, у протилежному випадку – «МОЛОДІЖНА ВАРТА» застосує весь арсенал знань та енергію, аби змусити партії та блоки виконати те, що було обіцяно!
Попри чисельні заклики серед молоді ігнорувати політичні сили та вибори, МОЛОДІЖНА ВАРТА піде по іншому, по складному, але державницькому шляху:
1. Інформування молоді про те, які саме політичні сили які саме виборчі обіцянки мають виконувати;
2. Детальний аналіз, моніторинг та діалог, щодо кроків парламенту та партій щодо реалізації передвиборчих обіцянок;
3. Об’єктивне інформування молоді, що „забутих партіями” обіцянок, контроль і нагадування, досягнення їх виконання;
4. У випадку ігнорування партіями своїх обов’язків, максимальне широко інформування молоді про їх поведінку.
Ми досягнемо зростання політичної активності молоді, покращення політичної грамотності, усвідомлення необхідності робити чіткий вибір керуючись програмою і контролювати партії після виборів, заявляти позицію!

Довідково: “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!” – всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради. До складу “Молодіжної варти” входять 12 позапартійних всеукраїнських молодіжних громадських організацій та об`єднань органів студентського самоврядування.

Bookmark and Share