Гарна родина – добробут України


Минулих вихідних у Полтавському інституті економіки і права молоді 1-2 листопада 2008р. подружжя говорили про сімейні цінності. Тема надзвичайно важлива на сьогоднішній день, адже сім`я – це найперший інститут формування людини як особистості, її творчого та фізичного потенціалу, рис характеру. Виходячи з цього, можемо зробити висновок, що від сім`ї залежить те, яка буде нація у майбутньому.
Сьогодні у типовій українській сім`ї за даними соціологів не усе гаразд, як здається на перший погляд… Спостерігається велика кількість розлучень. Причин для цього дуже багато. Це і сварки, сімейні зради, відсутність кохання та взаєморозуміння один одного. На це також впливає і фінансовий фактор у родині.

Найголовніше завдання сім`ї – народження й виховання нового покоління, але, коли у родині виникають часті сварки, насилля, з`являється схильність до алкоголю чи дитина обділена батьківським піклуванням, то надіятися на те, що школа чи вищий навчальний заклад виховає у ній зразкового громадянина не варто, адже становлення характеру у дітей формується у ранньому віці. Як кажуть у народі: «Які батьки, такі й діти».

Протягом семінару було порушено два основні питання: залежності у сім`ї та насильство. Ці теми найбільше повинні враховуватися, коли ми говоримо про здорову сучасну сім`ю. За даними незалежних досліджень, в Україні до 85% родин мають дисфункції у відношенні залежностей та насилля. Для учасників семінару було представлено сучасні методи та інструменти роботи з проблемами. Це метод Мюррей та програма 12 кроків.

Сімейні пари змогли проаналізувати свої системи і отримали необхідний план дій для побудови функціональної сім`ї. Особливу увагу було приділено сім`ям, з яких виросли партнери і ролям, які потрібно було виконувати у сім`ях щоб вижити.

На захід завітав голова Народно-демократичної ліги молоді Павло Вікнянський. Власне тренінг проводив досвідчений психолог, директор реабілітаційного центру «Вихід є!» Руслан Ільченко, який стверджує, що хоч політика держави у напрямку розвитку інституту сім`ї останнім часом у економічному плані дещо покращилася, але у психологічному аспекті вона бажає кращого. Цю функцію на себе беруть такі центри як «Вихід є!», які сприяють зміцненню родинних стосунків та допомагають подружжям у багатьох питаннях.

Гарна родина – добробут України!

Фотогалерея заходу. Дивитись:
http://www.ndlm.org.ua/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=0&func=vi...

Bookmark and Share