Дитячі ігри в «дорослі» машинки


У Харкові — чергова скандальна дорожньо–транспортна пригода. Цього разу лихо сталося на перехресті автошляхів «Київ — Харків — Довжанський» та «Харків — Щербаківка», під час якої 17–річний син депутата обласної ради Олега Каратуманова Дмитро збив студента–другокурсника фізико–технічного факультету університету імені Каразіна Івана Гаражу. Удар автомобіля був настільки сильним, що потерпілий загинув на місті. Юний водій у шоковому стані проїхав метрів триста від місця трагедії і зупинився. Його знайшли співробітники Державтоінспекції. Увагу правоохоронців привернув зовнішній вигляд понівеченої «Ауді–А–8», у якої було вибите лобове скло і погнутий дах. Згодом «швидка» переправила Дмитра до четвертої лікарні, де, за словами адвоката Каратуманових Сергія Веприцького, він потрапив до реанімаційного відділення політравми.

Подробиці ДТП наразі вкриті суворою завісою таємничості. Але попри все стало відомо, що іномарка, якою керував чи, точніше, біля якої знайшли Дмитра (за деякими припущеннями, у справі може з’явитися водій, що нібито віз депутатського сина і наїхав на студента. — Авт.), рухалася під чужими номерами. Кому саме вони належать і як потрапили на іншу автівку, наразі встановлює слідство. До того ж Дмитро повідомив слідчим, що народився у 1989 році. А відтак є 17–річним хлопцем, який не має права сідати за кермо.

Між тим ДТП може перерости, крім усього, ще й у великий міліцейсько–політичний скандал. З’явилася інформація про те, що через кілька хвилин після трагедії на місце розташування «Ауді» прибули співробітники УБОПу і спробували домовитися з даішниками, аби ті не поспішали заносити до протоколу усе, як є. Цим повідомленням уже зацікавився начальник обласного управління міліції Віктор Развадовський, призначивши спеціальну службову перевірку. У свою чергу однопартійці Олега Каратуманова — депутати–«регіонали» і обласного, й парламентського рівнів — уже встигли звинуватити головного харківського «полісмена» в надто пильній і прискіпливій увазі до цієї справи, підозрюючи його у зведенні особистих рахунків з батьком Дмитра, який нібито не раз критикував пана Развадовського з трибуни облради.

За попередньою версією, трагедія сталася через перевищення швидкості водієм автівки. Про це свідчить характер травм загиблого: удар був настільки сильним, що хлопцю відірвало ногу. Але чим завершиться розпочате слідство, наразі сказати важко. Як повідомив Сергій Веприцький, «категорія справ, пов’язаних із розслідуванням ДТП — це особлива категорія справ. І визначити, хто правий, а хто винуватий, можна після проведення низки слідчих дій». Тобто, зрештою, може все скластися так, з сумом констатують вражені цією подією харків’яни, що не син депутата буде винен у смерті студента, а студента звинуватять у тому, що він з’явився на дорозі не там, де слід, «поклавши» неповнолітнього сина «регіонала» на лікарняне ліжко.

Bookmark and Share